Kids and Heroes
Nové ska/skinhead reggae rytmy od 8°6 Crew pro dělnickou třídu
Misantroop 12/01/2017 Novinky, Zahraniční

Pařížská kapela 8°6 Crew vydává po sedmi letech od posledního počinu nové album. Po desce Old Reggae Friends z roku 2010, která sklidila vlnu pozitivních ohlasů, letos 8°6 Crew vydávají v pořadí čtvrtou řadovou desku pojmenovanou Working Class Reggae.

Album potěší nejvíc srdce fanoušků skinhead reggae a tradičního zvuku starých nahrávek z přelomu šedesátých a sedmdesátých let, stejně jako každého, jehož srdce tepe v rytmu ska. Kapela odstartovala svoje působení v roce 1995, kdy začala mixovat vlivy ska se streetpunkem. Časem opustila od streetpunkových vlivů a na rozdíl od tehdejšího celosvětového trendu směřujícího spíše ke ska-punkovým skákačkám pro teenagery posílila dechovou sekci a orientovala se na tradiční pojetí jamajské hudby v duchu evropského revivalu, který následovaly kapely jako třeba Alpha Boy School, Moon Invaders nebo Upsessions.

Deska vychází ve spolupráci Grover records a UVPR vinyles a níže si můžete pustit ukázku v podobě songu Lion En Cage. Jak je dobrým zvykem v produkci UVPR vinyles, album vychází v CD variantě, stejně jako ve vinyl verzi pro náročnější posluchače. Koho by pak zajímaly nahrávky z období, kdy 8°6 Crew experimentovali se zvukem streepunku, může zkusit EP The Oi ! Years vydané v roce 2014, kde jsou písně z počátků kapely.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com