Kids and Heroes
Not The Ones – TLC
Martin Suicide 06/04/2018 LP, Recenze

Not The Ones, kteří svůj domov lokují do východního Berlína, jsou jedni z těch, kdo hrdě třímají prapor německého punku, a to už od roku 2010. Za tu dobu stihli samostatný sedmipalec, split EP, LP a nyní je na paškálu druhá velká deska.

Nahrávka vyšla pod hlavičkou Wanda Records a je na ní třináctka svižných kompozic, plně v duchu tamní podoby stylu v posledních dvou dekádách.

Not The Ones jsou od prvního tónu frackovští a zároveň přímočaře melodičtí. Jejich pojetí punku čerpá především z Británie sedmdesátých let a tehdejšího pubescentního provedení stylu. Nedělají žádné velké ciráty a jde se na věc. Jednoduše přímočaré bubny pohánějí čisté kytary a všemu dominují lehce odrhovačkové popěvky v tom nejlepším slova smyslu. Zpěv má navíc důležitou devizu v naprosto skvělém zabarvení hlasu a přirozeném projevu frontmanky, občas podpořeném backupy z úst spoluhráčů. Produkce je příjemně čistá a garážově přirozená, tím Not The Ones evokují nejedny ze svých současných německých souputníků. Z hlavy se mi okamžitě vybaví třeba Pissed Ones, jejichž pojetí zvuku je téměř identické.

Úvodní Not At All a druhá TLC se samy nabízejí jako prvoposlechové hity, ale kapele nedochází nápadový dech ani s pokračující nahrávkou. Nálada a vyznění některých z písní evokuje počátky neue deutsche welle, kdy byla ještě svěží a nenablýskaná komerčním úspěchem. To je zvláště markantní v písních jako Bye Bye Peter nebo Hem Said. Nepřeslechnutelná je i do angličtiny převedená převzatina od kultovních Ton Steine Scherben.

Punk na berlínský způsob v tom nejlepším slova smyslu.

Info
Label: www.wandarecords.de
Rok vydání: 2017
Tracklist
1. Not At All
2. T.L.C.
3. You Call Me
4. Solution
5. For Sale
6. Harp
7. Bye Bye Peter
8. Hem Said
9. Expectations
10. Religion
11. (What My Old Man Is) I Don’t Wanna Be
12. A Single Tune
13. In A Novel

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com