Kids and Heroes
No Time – You’ll Get Yours
Martin Suicide 21/06/2016 LP, Recenze

No Time z amerického Pittsburgu jsou jednou z těch kapel, kde najdete jména povědomá z obalů desek jiných kapel a možná je zbytečné je vyjmenovávat, neboť s tímto projektem pánové vplouvají do lehce odlišných vod.

No Time v sobě mají přímočarý vztek klasického amerického hardcore spojený s refrénovými halekačkami britského Oi! Ostatně Oi! mělo na počátku 80. let zásadní vliv na formování amerického hardcore, na východním pobřeží a mid westu především. Ve zkratce No Time zní jako pomalejší kompozice Negative Approach a Necros, smíchané se Stars & Stripes a Blitz. Přesně tento pocit vás okamžitě přepadne v momentu, kdy zpěvák hrubým chraplákem odpočítá úvodní one-two-three-four.

Je to Oi! Hardcore nebo Hardcore Oi!? Těžko říci, jak sound No Time ideálně pojmenovat. Každopádně je to deska, která má koule a strčí do kapsy fůru žánrových klasik. Nasranost, negativistický vztek a frustrace tu plní drážky namísto bezpohlavních pivních odrhovaček o „unity“, neboť No Time jsou ve svém naturelu stále mnohem více hardcore punk než Oi!, ač tempa, rify i sborové halekačky jsou aranžersky shodné. V tomto ohledu jsou si nesporně blízcí třeba s portlandskými Criminal Damage, ale oproti nim z desky No Time v každém tónu srší nesrovnatelně větší dávka skrze zuby cezeného zlounství. Je to do pár akordů zkomprimovaná nasranost generace, která si s velkou krizí uvědomila, že jediné co jí zbylo, je možnost vztyčit prostředníček, protože není žádná budoucnost, ani žádný americký sen, neexistuje cesta ven z bídy ani spravedlnost pro neprivilegované, které se lze dovolat.

Obal evokuje 80’s punkový vizuál a jako by v něm tak trochu ožil duch Mad Marc Ruda.

No Time to je smršť punkové energie a co víc bych si vlastně mohl přát.

Info

Label: phobiactrecords.de
Rok vydání: 2016

Tracklist
 1. Y.B.M.W.
 2. No Enemies
 3. Man In Uniform
 4. Bow To None
 5. Fuck You
 6. My Rules
 7. Anti-Social Today
 8. You’ll Get Yours
 9. Gutter Dreams
 10. Make No Mistake
 11. Shit Society

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com