Kids and Heroes
Nitrovolt / Speedözer / The Capaces – Split LP
Martin Suicide 07/05/2019 LP, Recenze

Belgičané Nitrovolt a Speedözer se sešli se zkušenými Španěly The Capaces na sympaticky zpracovaném troj-split albu. Trio kapel sdílí podobné inspirace i pojetí hudebního projevu, stejně jako macaté kotlety na fotografiích.

Celou desku startují Nitrovolt s náležitou dávkou vysoko oktanové energie. Nabuzený rocknroll hnaný vpřed rytmikou divokého hardcore punku. Celým vyzněním pak Nitrovolt asi nejsilněji připomínají australské Jed Whitey, kteří obdobným způsobem pracovali s energií špinavého action rocku a hardcore punku zároveň. Samozřejmě jsou tu i odkazy na globálně nesrovnatelně provařenější Zeke, Peter Pan Speedrock či Dwarves. Pětice zde obsažených skladeb působí jako divoká, ze řetězu utržená smršť.

Následující Speedözer nabízejí ještě o poznání více motörheadovský punk, který s Nitrovolt v mnoha aspektech asi koresponduje, ale ve výsledku má o poznání punkovější vyznění v tom dobrém slova smyslu. Skladba Fuck You by mohla s klidným svědomím pocházet z nějaké klasické americké hardcore punk kompilace datované tak rokem 1983. Ovšem celou nahrávkou se v kytarových motivech line neviditelná inspirativní ruka Fast Eddieho Clarka, jako taková třešnička na dortu celé nahrávky. Jak se pánům daří tento rocknrollový koktejl prezentovat živě, můžete posoudit na jejich nadcházejících koncertech v ČR.

Druhou stranu okupují španělští The Capaces svým super vyhraným a špinavým rockem, stavícím na kvílících kytarových motivech a ženském zpěvu. Jejich v podstatě zrychlené bluesové kytary evokují klasické nahrávky Hellacopters. Ale i The Capaces umí řádně šlápnout na plynový pedál. To dokazuje druhá polovina nahrávky v písních The Beast a Hammerstyle, poháněných stejně divokými tempy bubnů, jako je tomu u jejich belgických sparring partnerů.

Sympatické DIY dílko pro fanoušky action rocku, obligátního odkazu Motörhead a řádně divokého punku.

Info
Rok vydání: 2019
Tracklist
1. Nitrovolt – Cocaine Dave
2. Nitrovolt – Forty Five
3. Nitrovolt – Fuck Your Scene
4. Nitrovolt – Still At Work
5. Nitrovolt – Waste Of My Time
6. Speedözer – Faster & Louder
7. Speedözer – Fuck You
8. Speedözer – Kill Yourself
9. Speedözer – Trouble Ahead
10. The Capaces – Thunderstorm
11. The Capaces – Straight To Hell
12. The Capaces – The Beast
13. The Capaces – Hammerstyle

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com