Kids and Heroes
Newyorský rock´n´roll rozvlní Strahov. Nenechte si ujít garážové Cheena
Johnny Násilník 20/10/2016 Pozvánky

Debutová deska kapely Cheena je cítit pivem a chcankama zlitou podlahou CBGB´s, voní jako lesklá kůže ošoupanýho křiváku, a v lecčems připomíná New York Dolls. Není však řeč o žádné legendě let sedmdesátých, ale o nové newyorské kapele sestávající ze členů divno-noisových Pharmakon a gothic punks Anasazi. Cheena jsou chytlavá retro garážovka s nenáročnými texty jako „knick knack paddy whack my doggie´s gone,“ a oplývajícími přiopilým kytarovým soundem ze zahulený garáže, jako už to měli Black Lips, a následně všichni, co směle vykročili v jejich stopách.  Vydávají na Sacred Bones Records, a v úterý 22. listopadu je můžeš vidět na Sedmičce.

Jako předkapela se představí nová západočeská úderka Povodí Ohře. Řeči o „už teď legendární kapele,“ se můžou zdát dost velkohubý, obzvlášť když jde o vyhajpovaný hipsterský post-hvězdy Esazlesa zkombinovaný se syrovostí Climatizado a Esgmeq. Ale samotnej výčet kapel, ze kterých pochází její členové, nemusí ve výsledku znamenat vůbec nic, jak už dokazuje headliner večera. Nahrávky zatím nikde k poslechu nemají a hráli snad zatím jen dvakrát.

Koncert mají na svědomí A.M. 180 Collective, vstup stojí v předprodeji přes GoOut.cz: dvě kila (plus třináctikorunový poplatek dealerovi), na místě zaplatíš 250 korun.

Fb event: https://www.facebook.com/events/1342659585746980

O autorovi

Jsem král panku, nikdo není víc pank než já. Napsal jsem dvě knížky, jedna se jmenovala Pank a druhá jinak, protože Pank se jmenovala už ta první.

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com