Kids and Heroes
Nesvatá mše v Rock Café. Baro Chandel říkají sbohem, Acid Row naopak
Tony Youngfield 04/02/2020 Pozvánky

S kapelami, jež nás baví, si prostě nedáme pokoj. Ač stoner rock’n’rolloví střelci Baro Chandel končí a jejich koncert 8. února v pražském Rock Café bude zároveň smuteční hostinou, máme i důvod k radosti. Ďábelští stoneři Acid Row se ve své omlácené rezavé silniční cisterně valí dál pouští a městy duchů a při té příležitosti vydávají čerstvý singl, a to rovnou i s videoklipem. Do třetice večer doplní psychedeličtí mágové Madhouse Express. Na závěr se nevyhneme DJs a vinylové afterparty.

Fungování pražských stonerových Baro Chandel byla divoká jízda od začátku do konce. Za čtyři roky existence stihli nahrát singl, demo a jedno EP, odehrát pěknou řádku koncertů a objevit se před legendárními Fu Manchu, raketově ke slávě vystoupivšími 1000mods nebo gospel-satanistickou senzací Zeal & Ardor. Zběsilé tempo ale člověka někdy prostě dožene a věci skončí dříve, než bychom se nadáli. Takový je život. Baro Chandel v sobotu naposledy, přijďte říci sbohem jedné kapitole.

Acid Row. Pro mnohé fanoušky jsou už léta synonymem výbušné kombinace stoneru a punku, jejich pověst je díky šíleným koncertům předchází a vědí o nich i za hranicemi ČR. Není klub nebo stage, kde by po jejich řádění zůstal kámen na kameni. Luciferovi kazatelé, zlá smršť, sympatičtí rouhači. Jakmile jednou propadnete jejich kouzlu, není cesty zpět. Po dlouhé prašné cestě přichází další rozpadající se patník. Syrový čerstvý singl s názvem Cut It Out bude mít premiéru právě během sobotního večera v Rock Café. Přesněji řečeno – singl i klip k němu natočený.

Třetí kapelou tohoto výživného večera budou psychedeličtí kazatelé Madhouse Express. Ti se po vydání EP a singlů chystají vypustit do světa první desku, kterou nahrávali na podzim. Pět let fungování, nahrávání a koncertování a přesvědčivé podání psychedelického rocku, nostalgické šedesátky i chuť zkoušet nové věci – uhrančiví Madhouse Express vás vezmou na projížďku bludištěm, zahaleným do magického fialového oparu. Věřte, bránit se určitě nebudete.

Aby toho nebylo málo, Rock Café se může po koncertě těšit na afterparty a nálož vinylů ze sbírky Candy Flip DJ’s a Tonyho Magora Vrtačky.


Facebook event: https://www.facebook.com/events/535335610403668/

O autorovi

V K&H od června 2013. Od klasiky, jazzu, rock'n'rollu, country, rhythm'n'blues, swingu nebo rockabilly, přes ska, reggae, rocksteady, 2 tone, northern soul, punk, oi!, hardcore až po psychobilly, goth, surf, garáž, psychedelii nebo folk a celtic. 55% rock'n'roller, 69% skinhead, 77% punk rocker, 161% tolerant human being and hooligan gentleman. Bohemians 1905, St. Pauli. Music, writing, movies, friends and booze... Gimme more!!!

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com