Kids and Heroes
Nejlepší zahraniční videoklipy roku 2017
Redakce 04/01/2018 Magazín

Pokračujeme s rekapitulací roku 2017 a po výběru nejpovedenějších domácích klipů se tentokrát podíváme i do zahraničí. Vybrali jsem pro vás 17 videoklipů, které podle nás stály v loňském roce za zhlédnutí.

 

Anti-Flag – Digital Blackout

Političtí punkeři Anti-Flag jsou sázka na jistotu a i na loňské desce nevynechali kritiku situace nejen v americké společnosti. A i když už se třeba opakují, kritický pohled je vždycky potřeba. Video k songu Digital Blackout je klasika, která neomrzí.

Beck – Up All Night

Další z mnoha videoklipů odehrávajících se na domácí party? Ano, ale tentokrát trochu jinak. Ve videoklipu amerického hudebníka Becka na večírek vyráží superhrdinka v magnetickém brnění, aby zachránila opilého kamaráda.

Blondie – Doom or Destiny

„The most openly political video Blondie has ever done.“ Tak popsala zpěvačka Debbie Harry loňský videoklip ke skladbě Doom or Destiny. Tu Blondie vydali na květnové desce Pollinator a hostuje v ní, stejně jako v klipu, Joan Jett.

Call the Cops – They Believe

Italští punks Call the Cops přišli v loňském roce s videoklipem zachycujícím pořádnou raw punkovou jízdu. A co vy, už jste si dneska dali svoji dávku mediálního obsahu? A kdy jste naposled viděli Teletext?

Death From Above – Freeze Me

Death From Above loni po třinácti letech vypustili z názvu číslovku 1979 a změnu oslavili singlem Freeze Me, který ukázal dance-punkovější polohu kapely na úkor té noise rockové a do detailu dotažený dekadentní videoklip.

INVSN – This Constant War

S dokonale hypnotickým videoklipem v loňském roce přišli INVSN. Švédská post-punková kapela v čele s Dennisem Lyxzénem vydala novou desku The Beautiful Stories a oklipovala z ní skladbu This Constant War. Tolik barev se v tomhle žánru normálně nevidí.

Jaya The Cat – Sweet Eurotrash

Mejdan zakončený plavbou Amsterdamem na nafukovacím jednorožci? Pro americkou sebranku Jaya The Cat sídlící právě v hlavním městě Nizozemska žádný problém. Song Sweet Eurotrash vyšel 17. listopadu na albu The New International Sound Of Hedonism.

Jyrki 69 – Bloodlust

Mix darkwave, post-punku a novoromantismu dostal na své první sólové album zpěvák finské goth rockové klasiky The 69 Eyes. Klip k písničce Bloodlust doprovází záběry z chystaného filmu Sunset Society, kde si roli jednoho z upírů z Sunset Stripu zahrál i Lemmy Kilmister. Záběry vznikaly v prosinci 2015, pár dní před Lemmyho smrtí.

Liam Gallagher – Wall Of Glass

Jedna z nejvýraznějších a nejdrzejších postav ostrovní kytarové scény, frontman Oasis Liam Gallagher se v loňském roce vrátil v plné parádě se sólovou deskou. Klip k Wall Of Glass byl důkaz, že i ve 45 letech můžete pořád působit jako neomalený floutek.

Maid Of Ace – Hollywood Rain

S novým videoklipem o sobě dala vědět i sesterská punková čtveřice Maid of Ace z anglického Hastings. Holky napadlo provětrat svoje staré panenky a klip byl na světě.

MGMT – When You Die

S hypnotickým, surrealistickým videoklipem se vytasili američtí alternativci MGMT. V roli kouzelníka Alex Karpovsky, kterého můžete znát třeba ze seriálu Girls.

Municipal Waste – Breathe Grease

Pořádnou party hard zachytili ve videoklipu ke skladbě Breathe Grease thrashoví šílenci Municipal Waste. Nic extra originálního, ale pořád fungujícího a hlavně – nic pro čajíčky!

Sam Coffey & The Iron Lungs – Tough

Jak by to vypadalo, kdyby se Thin Lizzy ostříhali, nahodili džínové vesty a vyrazili na pouť? Asi nějak podobně jako v prosincovém klipu Tough od kanadských Sam Coffey & The Iron Lungs.

Sorority Noise – No Halo

Emo/indie punková čtveřice Sorority Noise vydala v loni perfektní album You’re Not As_____As You Think plné silných, nátlakových a osobních songů, které si nešlo nezamilovat. Stejně jako video ke skladbě No Halo.

The Menzingers – After The Party

Zničující lovestory z Filadelfie nám v klipu k titulnímu tracku z loňského alba naservírovali The Menzingers. Příběh turbulentního vztahu a s kapelou v pozadí některých scén natočil režisér Kyle Thrash, který má na svědomí videoklipy i pro Modern Baseball nebo Microwave.

Ty Segall – Break A Guitar

Z lednové eponymní desky si Ty Segall vybral pro zfilmování song Break A Guitar. Najdete v něm komika Freda Armisena jako mistra karate, Henryho Rollinse a Jacka Blacka třískající kytarami o zem, několik dalších explodujících nástrojů a jednu vybuchující hlavu, to vše v kaleidoskopickém pohledu dvorního režiséra Segallových klipů Matta Yokaa.

Wyldlife – Contraband

Vydáním desky odstartovali rok 2017 i newyorští garage punkeři Wyldlife. Třetí řadovku Out On Your Block představili videoklipem ke skladbě Contraband, ve kterém se stylizovali do čtveřice úplatných a zlovolných poldů, která vládne ulicím New York City.

Podívejte se na náš výběr domácích videoklipů za rok 2017.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com