Kids and Heroes
Nejlepší domácí videoklipy roku 2017
Redakce 29/12/2017 Magazín

Blíží se konec roku a s ním i tradiční bilancování. Čekají nás články mapující ty nejlepší desky a nejlepší koncerty. Jako zahřívací kolo tady pro vás máme výběr z těch nejpovedenějších videoklipů, co se na domácí půdě v roce 2017 urodily, v abecedním pořadí.

 

Arrogant Twins – Out Of Control

V jednoduchosti je síla. V případě pražského dua Arrogant Twins, které sází na neokázalé spojení kytary a bicích, to platí jak o hudbě, tak o následujícím videoklipu k písni Out Of Control. Tahle mafiánská dvojka je továrna jak na videoklipy, tak na koncertní pozvánky. Projeďte si jejich Youtube kanál, stojí to za to!

FVTVRE – Mess

Taky vás v hororech vždycky nejvíc vyděsí děti? Tak to si znepokojující videoklip ke skladbě Mess nového hardcore projektu lidí ze Sunshine, Wild Tides, Clou nebo The Prostitutes užijete stejně jako my. A doporučujeme i video k songu Renegades.

Just Wär – Hang the Fuckers

S prvním videosinglem po změně frontmana přišla na podzim pražská hardcore punková parta Just Wär. K těm se letos po odchodu původního zpěváka připojil Brian W. Evans (ex-Jonestown, Crossfirefuckinhurricane, The Moonshine Howlers) a výsledek s jasným vzkazem politickým reprezentantům byl přesně podle našeho gusta.

Nežfaleš – Pseudohrdina

Plexis, Muerti, Staré Pušky, Saints and Sinners, E!E, The Fialky, Houba, Supertesla, Punk Floid, Degradace, SPS. Jestli jsme na nikoho nezapomněli, měl by to být kompletní výčet kapel, jejichž členové se objevili v posledním videoklipu Nežfaleš. Ti a hromada dalších přátel a fanoušků kapely se natočili, jak zpívají úryvek songu, dohromady to poslepoval Robert Harvánek a jeden z nejosobitějších letošních klipů byl na světě.

Queens of Everything – Out of My Mind and Out of Time

Pokud vám v předchozích videoklipech chyběla pořádná výprava, teď se konečně dočkáte. Tajemný ostrov s běsnící sopkou, vybuchující vzducholodě, dinosauři střílející laserem… kapele Queens of Everything se povedlo do nejnovějšího videoklipu dostat úplně všechno.

Smrtislav – Kondolence

Teď trochu zvážníme. Anebo ne? U Smrtislava si nemůžete být ničím jistí. Goth rocková banda, které velí Tuzex – bývalý člen Sunshine, Vanessy nebo The Prostitutes, vás v klipu Kondolence vezme na tak trochu jinou svatbu. V hlavních rolích Pavel Novotný nebo pornoherečka Lady Dee.

The Atavists – Let You Go

Milujete kočky? A co kočky hrající na hudební nástroje? Tak to jste tady správně. Královéhradečtí The Atavists jsou se svým stoner rockem říznutým surfem pořád tak trochu zjevení, což tímhle klipem ještě došperkovali. Mimochodem, proslýchá se, že za každé nedokoukané video umře jedno koťátko.

The Drain – Running Away

A svébytná svatební veselice podruhé, protentokrát ve videu od party pražských excentriků říkajících si The Drain. Ta je vychytanou vizuální stránkou proslulá a nejinak je tomu u videoklipu ke skladbě Running Away. Dekadence pro všechny!

The Fialky – Věci co mění tebe

S vizuálem si v posledních letech víc a víc vyhrávají i pražští punkáči The Fialky. Prosincovou řadovku Je ti to málo doprovodili ve spolupráci s už zmíněným Robertem Harvánkem hned několika videoklipy, nás nejvíc oslovil ten k songu Věci co vlastní tebe. Klub rváčů, Pixies… ceníme!

The Chancers – Fight Dem Back

Těsně před podzimními volbami do Poslanecké sněmovny se 2tone parta The Chancers vytasila s videoklipem s jasným poselstvím. Fight Dem Back je coververzí písně, kterou britský básník a zpěvák Linton Kwesi Johnson natočil v 70. letech jako reakci na rasismus prorůstající britskou společností. V klipu si zahrála řada osobností, včetně členů kapel Nano, Thalidomide, Green Småtroll, Just for Being nebo Kung-fu Girlz.

The Junk Food – Alone In My Town

Praha a Mělník, dvě města, která pojí jedna kapela. The Junk Food, ve kterých najdete členy Nežfaleš, Cirguz a Bad Taste, si jako lokace pro natáčení videosinglu Alone In My Town vybrali právě svoje hometowny a pořádný retro filtr. I tenhle klip má na svědomí Robert Harvánek.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com