Kids and Heroes
Nával opravdových emocí. V Praze zahrají Deafheaven a Touché Amoré
Marek Hadrbolec 09/05/2019 Pozvánky

Deafheaven a Touché Amoré. Dvě kapely, jejichž muzika překračuje žánrové hranice, boří zajeté postupy a ve svých fanoušcích vzbuzuje silné, opravdové emoce. Tahle dvojice spojila své síly a ruku v ruce brzy vyrazí na tour po Evropě. A díky všem svatým i nesvatým za to, že jednou ze zastávek na tour se stana i stověžatá česká metropole. Deafheaven a Touché Amoré v Praze zahrají 21. září v prostorách MeetFactory.

Deafheaven s sebou do Prahy kromě naprosto jedinečného mixu tvrdé muziky, lehkých tónů a náladotvorných pasáží přivezou své loňské album Ordinary Corrupt Human Love, které se na konci roku 2018 objevilo na horních příčkách žebříčků nejednoho metalového fanouška. Psychedelické vokály, jazzové prvky, black metalový scream a progresivní kytarová práce, to vše je devízou Deafheaven, kteří už po léta nahlodávají stěny hudebních škatulek. Přesvědčit se, jestli se jim to samé daří také na živo, je neobyčejný zážitek.

Touché Amoré svou prozatím poslední desku Stage Four vydali už v roce 2016, přesto ale nezahálí. S texty plnými emocí a kytarovými linkami napěchovanými smutkem i tóny naděje odehráli v domovské USA například svůj tisící koncert, čímž také oslavili dekádu existence kapely. Na koncertě také vzniklo live album 10 Years, které nabízí skromný a přesto působivý náhled na to, jak silné vjemy dokáží Touché Amoré vyvolat při živém hraní.

Dvojici interpretů, kteří vás v září emocionálně rozloží na kousky a poté, možná, zase seskládají zpět doplní ještě uskupení Portrayal of Guilt. Lístky v předprodeji stojí okolo 550 Kč, na místě budou o stovku dražší, pokud tedy ještě vůbec budou.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com