Kids and Heroes
Nasty Rumours – Singles
Martin Suicide 21/01/2018 LP, Recenze

Nasty Rumours jsou kapelou, která, jakožto složena z roky v DIY scéně protřelých členů, odstartovala již jako hotová a dospělá. První koncerty odehrávali s dvěma singly venku a k těm po nějaké době přibylo ještě pár dalších. To, co je nyní předmětem recenze, je jejich sesbíraná kolekce.

Čtyři samostatné singly a jedno split EP, vydané v rozmezí let 2014 až 16, nyní pěkně seskupených do jednoho dvanáctipalcového nosiče.

Poněkud automaticky se člověku vtírá napsat něco o pokračovatelích Tight Finks, ale faktem je, že by to bylo poněkud nespravedlivé, neboť z nich je tu všeho všudy jediná postava. Nicméně jsou tu nepopiratelné styčné body – v jednoduché přímočarosti, v typu zvuku i v určitém, zcela specifickém finálním vyznění. Ovšem v kytarách tu ve větší míře zaslechnete odkazy na australský sedmdesátkový rocknroll (ne nadarmo ostatně Nasty Rumours živě hrají cover od tamních The Victims) nebo na pub rock.

Úvodní Because Of You ze split EP s Australany Numbskulls v riffech akcentuje právě ony inspirace od protinožců. Deska jako celek zní naprosto kompaktně, ač se jedná o složeninu z několika nahrávání s poměrně velkým časovým odstupem. Nasty Rumours pak jako nezpochybnitelnou devizou disponují citem pro hymnické refrény, což je zkrátka a dobře rocknrollové eso v rukávu. Skladby jedou jako po másle a člověk se jen těžko ubrání notování si s nimi, je to vlastně takové předčasně vydané best off, u kterého si říkám, že celý koncept zrealizování pár limitovaných singlů a jejich následné vydání na jednom LP je vlastně super.

Pokud se vám nechce neustále po dvou minutách otáčet strany singlů, které navíc bude co nevidět obtížné sehnat, a máte chuť na poctivý popem nasáklý punk sedmsedátkového střihu, tohle je ideální volba. Jako bonus navíc dostanete desku v parádním obalu, jak je u Wanda Records zvykem.

Info
Label: wandarecords.de
Rok vydání: 2017
Tracklist
1. Because Of You
2. Wanna Be On Top
3. Rats In A Wheel
4. Girls In Love
5. Barbwire Heart
6. Under Your Spell
7. I Need You
8. Dilemma
9. All Alone
10. T & M

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com