Kids and Heroes
Nasty Rumours – Dilemma
Martin Suicide 14/02/2016 EP, Recenze

Švýcarští Nasty Rumours jsou zpět s dvojicí nových singlů, a tak jako v případě debutů, opět vychází v kombinaci jeden na No Front Teeth a druhý na Wanda Records. Právě ten druhý je tím, o čem bude řeč v následujících řádcích.

Sestava postaviček se zkušenostmi z kapel jako Tight Finks, The Fuckadies nebo The Strapones předvádí to, co umí nejlépe – melodické písničky se spoustou zpěvných momentů a svěží energií. Prvky klasického punku v jeho melodickém rozměru se doplňují s moderním duchem zvuku, což na jednu stranu dává celku punc současnosti, na druhou mu poněkud ubírá na spontánnosti, která byla vlastní jejich, v čase vzdáleným, předchůdcům a inspiracím. Po zvukové stránce Nasty Rumours reflektují power popovou zvukovou čistotu s typickými atributy soundu retro punkových záležitostí posledních dvaceti let. Dilemma na straně A ve středním tempu servíruje zpěvný rocknroll ukazující, jak moc se kapela vyhrála za rok od debutu a jak písničkově dozrává. V I Need You na druhé straně desky ukazují sílu i krásu jednoduchosti těch nejprostších odrhovaček na první dobrou, u kterých se vám nosná fráze zažere do hlavy a nevystrnadíte ji po zbytek dne. Dvě bezchybné skladby s nezpochybnitelným hitovým potenciálem a schopností rozhýbat každý punkový „dancing floor“.

Švýcarsko má předlouhou punkovou tradici, sahající někam do let 77-78 k Nasal Boys, Expo či Jack And The Rippers, a v podstatě právě na tuto tradici Nasty Rumours hudební i vizuální estetikou navazují a dělají to sakra dobře. Těším se na pokračování.

Info

Label: wandarecords.de
Rok vydání: 2015

Tracklist

1. Dilemma

2. I Need You

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com