Kids and Heroes
Našou črtou národnou je krčenie za pecou, spievajú RozpoR v novom videoklipe
Palo Zavodský 07/04/2019 Cz/Sk, Novinky

RozpoR, kapela, ktorú netreba nejako zvlášť predstavovať a ktorá sa na hudobnej scéne pohybuje už od roku 1999,  vypustila von videoklip na novú skladbu s názvom Dobrá správa.

K skladbe povedal viac slov ich spevák Datra:

Text pojednáva o iracionálnom strachu a predsudkoch, ktoré v našej (a celkovo európskej) spoločnosti šíria nacionalisti, populisti a konšpiračné médiá. Song má byť pozitívnou výzvou k tomu, aby ľudia nepodliehali takýmto hlúpostiam, panike z  klamstiev a poloprávd, ktoré útočia na ich najprimitívnejšie pudy v snahe vytĺcť z ľudského strachu politický kapitál.

Aj keď samotný track bol v štúdiu nahratý už v roku 2017, jeden a polročné čakanie na dokončenie klipu zapríčinili rôzne technické a časové komplikácie. Strihačovi počas práce nadobro skapal počítač a režisérovi sa zase nakopilo tak veľa iných zákaziek, že jednoducho nestíhal.

S tým súvisí aj menšia bizarnosť na bubeníckom poste. Skladbu síce nahral Harley, ale v klipe búcha naopak Zoro. V poslednom období totiž kapela používala oboch bubeníkov na striedačku. Samotné nakrúcanie v strede mláky v starom kameňolome počas studenej daždivej februárovej noci trvalo iba asi 4 hodiny. Na takéto pracovné podmienky je ale kapela RozpoR za tie roky už dávno zvyknutá.

Foto: Marianna Kadlecikova

O autorovi

Slovenská spojka . kontakt : pavolzavodsky95@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com