Kids and Heroes
Napalm A.D. – Napalm A.D.
Martin Suicide 20/06/2014 LP, Recenze

Čas od času se někde sejdou staří kumpáni z dávno pohřbených kapel a někdy je výsledkem dosud fungující chemie, nahrávka, která člověka může posadit na zadek nebo také hořce zklamat. To první platí v případě Napalm AD, projektu, jenž je děckem bývalých členů švédských Totalitär a tak také ve své podstatě zní.

Je to dvanáct palců čistokrevného naštvaného hardcore punku s přehlídkou chytlavých motivů, šlapavých temp a chytlavě nafrázovaných refrénů. Klasický švédský hardcore v tom nejlepším slova smyslu, stejný, jaký mě dostával v osmdesátých letech a jaký jsme se snažili nejapně imitovat při prvních hudebních pokusech, jen updatovaný jak zvukově tak i o perspektivu pohledu na hudbu z úhlu pánů po čtyřicítce. Intro, outro a sedmička regulérních písní jede jak má a svou chytlavostí dává na prdel i nejedné z nahrávek opěvovaných předchůdců s názvem na T.

Chytlavost tradičních hardcore punkových postupů, odkazující na stylové klasiky ze zámoří i britských ostrovů, tu jde ruku v ruce s nezaměnitelným Poffenovým lehce skřehotavým ječákem a stejně charakteristickým vyzněním švédských punk nahrávek. Skladby jako Du mar sa mycket bättre Da nebo Riksdagsmän med järnrör jsou pak pecky, které by rozhýbaly asi jakýkoliv punk koncert, nicméně tohle je pouze studiový produkt krize středního věku, takže vás rozhýbá maximálně v pokoji před zrcadlem.

Pro fanoušky švédského hardcore punku osmdesátých let a Totalitär zvlášť jsou Napalm AD deskou, kterou by si neměli nechat utéct.

Tracklist
  1. Intro
  2. Du Mar Sa Mycket Bättre Da
  3. Dom Vill Isolera Sig
  4. Riksdagsmän Med Järnrör
  5. Lasermannen Sköt Igen
  6. Samma Skjorta Nu Som Da
  7. Du Är En Av Dom
  8. Nu Kommer Dom
  9. Outro

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com