Kids and Heroes
Namísto zbraní muzika a jídlo. Koncert proti zbrojnímu veletrhu v Brně
Marek Hadrbolec 27/04/2019 Pozvánky

Jídlo místo zbraní, hudba proti válce. Takový je slogan několika akcí zastřešených názvem STOP IDET 2019, jejichž součástí je také velmi neobvyklý a lákavý koncert, který se v poslední květnový den uskuteční v brněnském Kabinetu Múz.

I přes zajímavé interprety je hlavním tahákem akce možnost přijít vyjádřit symbolický nesouhlas s konáním zbrojního veletrhu IDET na Brněnském výstavišti. IDET je místo, které každoročně nabízí prostor výrobcům zbraní ze zemí, které neberou lidská práva jako samozřejmost a které se samy podílejí na iniciaci válečných konfliktů. Svou účastí na téhle akci máte možnost podpořit organizaci Food Not Bombs, které na stále se zvyšující výdaje na zbrojení dlouhodobě upozorňuje. A jako bonus dostanete poctivou porci exkluzivní muziky.

Tak jako odpor vůči zbrojení přesahuje státní hranice, tak bude mezinárodní i tenhle večer. Hlavní hvězdičkou je totiž newyorská spisovatelka a zpěvačka Lydia Lunch, kterou do Brna doprovází kapela The Big Sexy Noise. Nespoutaný new-wave underground americké metropole osmdesátých let, dekadence zaplivaných lokálů a noise rock’n’rollový kabaret. To a mnohem víc nabízí hvězdná sestava Lydia Lucnh and The Big Sexy Noise.

Další kapelou jsou slovenští The Wilderness, které do širšího povědomí raketovou rychlostí vystřelil jejich loňský song Čo s tým hněvom, po kterém se scénou rozhoupaly nemalé vlnky. Wilderness přijedou, aby vás svou show pořádně nasrali. Slovensko takové, jaké tu ještě nebylo.

A nakonec neméně zajímavé domácí zastoupení: Cardio Radio. Relativně nové jméno se starým psem v čele. Banán za mikrofonem a v jeho rukou další žezlo pražské hardcore punkové galerie, tentokrát melodičtější než kdy dřív. A pak že ho novým kouskům nenaučiš. Pro Cardio Radio je tahle akce totální premiérou, tak buďte u jejich vzestupu.

O autorovi

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com