Kids and Heroes
Na Sedmičku dorazí portlandští Don’t s původním bubeníkem Wipers
Redakce 06/09/2013 Pozvánky

Kdybych se sebevíc snažil, tak bych podobnou sestavu nikdy nevymyslel, ale vtip je v tom, že to do sebe takhle krásně zapadlo úplně samo. Tím pádem nás 24. září na Sedmičce čeká naprosto parádní večer s jednou kapelou zajímavější než druhou. Ale vezměme to pěkně popořadě.

Bernays Propaganda je jednou z kapel, které udělám koncert kdykoliv a za  jakýchkoliv okolností. Extrémně sympatická parta vtipných a skromných punks ze Skopje, která rozdává dobrou náladu, kdekoliv se objeví, a  samozřejmě také jedinečná a originální kapela, jejíž koncerty jsou dnes  již (naprosto právem) vyhlášené.

Moc dobře si pamatuju, jak mi Vasko  kdysi říkal, že na indie rockery jsou moc punk a na punkáče moc indie  rock, a tím pádem na jejich koncerty skoro nikdo nechodí. Ale že jim je  to jedno a jsou odhodláni dál dělat, co je baví na 100 %. A právě díky  tomuhle přístupu dokázali spoustu věcí změnit a jejich zatím poslední  koncert Na Půlce se proměnil v totální párty, kdy tancovali úplně všichni. Tvrdý groovy punk s nekompromisní rytmickou sekcí, melodické  kytarové nápady a parádní vokál zpěvačky Tiny, k tomu pořád kritický punkový přístup a snaha nebrat se smrtelně vážně. Je opravdu jen málo  kapel, kterým se tohle povedlo, a já jsem fakt rád, že je tentokráte  uvidíme na Sedmičce.

Navíc, když se tam sejdou s Don´t, kapelou z  Portlandu, která navazuje na ten nejlepší punk z počátku 80. let ala  Wipers. Ve spoustě případů by to byla jen tak trochu slova do větru,  která jste slyšeli milionkrát, jenže v Don´t hraje Sam Henry, původní  bubeník Wipers, který s nimi nahrál první tři naprosto kultovní desky, v současnosti je mu 60 let a přesto se chystá do Evropy ve společnosti  téměř stejně starých kumpánů, zpěvačky Jenny a Kellyho Haliburtona. Ten  je navíc velký kamarád celé punk party ze Skopje a do Prahy se tak prý  těší o to víc.

Vypečený line up doplní chorvatští Vlasta Popic, opět  kámoši nezničitelného Vaska, kteří hrají parádní energický post punk, opět s uhrančivým dívčím vokálem. Potencionálně nezapomenutelný večer,  tak doufám, že se uvidíme!

BERNAYS PROPAGANDA (mac) + DON´T (usa) + VLASTA POPIC (cro)
24.9.2013
Klub 007 Strahov
Start: 19.30
Vstup: 200

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com