Kids and Heroes
Na festu Punkáči deťom zahrají Guitar Gangsters, TV Smith nebo Catastrofy
Danny 17/05/2017 Pozvánky

Slovenský festival Punkáči deťom, který se bude konat v termínu 31.8. – 2.9. 2017 na dohled Trenčínu, u rybníků náležících obci Opatovce, ohlašuje další nálož jmen do svého line-upu. Doplní tak už zveřejněná jména, kterými jsou například maďarští The Hellfreaks, Rübäniskö, Nežfaleš nebo Just For Being.

Z Velké Británie na festival přijedou oslavit svých třicet let existence Guitar Gangsters. Ti v roce 1987 začali hrát chytlavý a melodický punkrock, ačkoliv byl v tu dobu už dávno za zenitem, a z nastoleného stylu nikdy neuhnuli. Vystoupení téhle neúnavné trojice, kterou dobře známe i z tuzemských klubů, je vždy zaručeně našlapané léty prověřenými hity. Myslíte, že bude chybět Nothing To Shout About, Undefeated, Here Comes Everybody nebo dokonce The Class Of ’76? Ani náhodou! Pokud ale o Guitar Gangsters mluvíme jako o neúnavné trojici, jak musíme označit bývalého frontmana The Adverts TV Smithe? Jednašedesátiletý písničkář objíždí bez ustání jen s akustickou kytarou pódia po celém světě, často jako support britských legend U.K. Subs, a s neskutečnou energií zpívá protestsongy, které jsou dnes možná ještě silnější než v době vzniku.

Za slovenskou scénu do line-upu přibyli bratislavští thrasheři Catastrofy. Tihle zbojníci jsou právě na konci svého tour s ČAD a kdo je promeškal, má možnost to napravit. Kdo je nezmeškal, ví, proč jít znovu. Frontman ČAD – Pišta Vandal – vystoupí na festivalu jako Vlk Samotár! Z Košic přijedou hardcore punkeři Retfish, kteří se vloni se svým třetím EP žánrově usadili a jejich sound získal tu správnou emo příchuť. Slovenské osazenstvo doplní i rozjetá banda Beautiful Bastards, Uhol dopadu, Padla na hlavu a mladá kapela z Trenčína Cherry Street. Z České republiky k sousedům zavítá pardubická klasika Dukla vozovna, banda, která vloni oslavila patnáctiny.  Přidají se k nim českobudějovičtí opilci Pirates Of The Pubs se svým harmonikou poháněným folk punkem.

V roce 2016 se festivalu povedlo vybrat pro nemocné děti téměř 16000 Eur. Lístky v předprodeji si aktuálně za cenu 20 EUR můžete zakoupit zde.

Kdy: 31.8.2017 – 2.9.2017
Kde: Rybníky u obce Opatovce, Trenčín
Info: http://punkacidetom.sk/

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímalo, co si vzít na sebe. Chodí řvát na fotbal, pít na koncerty a číst do hospody. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com