Kids and Heroes
N.V.Ú. vyrážejí na podzimní tour s The Fialky a aktuální deskou
Redakce 18/09/2019 Pozvánky

Domácí punk veteráni N.V.Ú. vydali na jaře kolekci nových písní pod názvem „za všechno se platí“. A nyní s ní poprvé navštíví kluby, kapela měla totiž v době jejího vydání skoro půl roku koncertní pauzu, kterou přerušilo až několik letních festivalů. Nahrávku vydali v kooperaci s Do řady! Véva records a je to první nahrávka N.V.Ú. na vinylu.

Nvúčka pak na celém tour doprovodí další dnes už zásadní jméno tuzemské scény, pražské The Fialky. Ti oslaví příští rok 20 let a k té příležitosti se chystají vydat novou řadovou desku. Kromě hraní v klubech jsou dvě zastávky i na punkových festivalech. A to na „Punkovém večírku“, který se z Vrchlabí přesunul letos poprvé do Trutnova, tak na Slovensku na festivalu Happy punk v Novém Městě na Váhom. V klubech pak kapely doprovodí místní hosté.

Kečup z The Fialky pak společné hraní komentuje slovy: „Když jsme začali poslouchat punk, tak právě vyšla N.V.Ú. skvělá deska ‚Čáry máry fuck‘. Tahle kazeta byla zásadní součástí našeho soudtracku té doby. Kromě toho na ní je cover Baby Baby, později objevených a dodnes milovaných The Vibrators. Paradoxem je, že na základě této skladby na desce nás o pár let starší punkeři od poslechu N.V.Ú. odrazovali s tím, že tímto coverem začali hrát údajně ‚pop‘. Je to fakt sranda, když si na to teď vzpomenu. A pak jsme jezdili na všechny ty koncerty, kde měl Štěpán pokaždé jiný a parádní outfit a Antifesty a tak dál. Je to supr, že to konečně vyšlo a strávíme s N.V.Ú. podzim.“


THE FIALKY + N.V.Ú. – PUNKÁČI SE NEOPOUŠTÍ TOUR 2019

20. 9. Brno – Eleven
21. 9. Klatovy – Falcon
27. 9. Praha – Vagon
28. 9. ČB – Velbloud
11. 10. Zlín – Bamboo
12. 10. Nové Město – Happy punk
18. 10. Litoměřice – Baronka
19. 10. Trutnov – Punkovej večírek
16. 11. Vimperk – Hotel Zlatá hvězda
22. 11. Olomouc – 15 min
23. 11. Sedlčany – Pohoda

 

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com