Kids and Heroes
Multižánrový festival Žižkovská Noc zve poprvé na třídenní program
Redakce 13/03/2016 Pozvánky

Žižkovská Noc, největší český zimní festival přiláká 17. – 19. března již po šesté na Žižkov tisíce fanoušků hudby, divadla a literatury. Poprvé ve své historii se rozrůstá na tři dny a noci, kdy nabídne na více než 60 scénách v Žižkovských klubech, divadlech, barech a kavárnách přes 500 interpretů. Za jednotné vstupné si tak budou moci tisíce návštěvníků vychutnat unikátní koktejl české a zahraniční hudby, divadla, literatury, ale také bohatého doprovodného programu.

Hudební část Žižkovské Noci nabízí opět obrovské rozpětí žánrů, kde si vybere opravdu každý. Od folku, přes swing, hip hop až po punk či metal. Hlavními jmény letošního ročníku jsou mladá hvězda české rapové scény Paulie Garand, česká reggae/ska stálice Fast Food Orchestra, thrash-rock’n’rolloví blázni Hentai Corporation, indie-rockoví The Prostitutes nebo písničkářská legenda se svým projektem Ivan Hlas Trio.  Festival se také čím dál tím více zaměřuje na elektronickou scénu, jejímž hlavním jménem je drum and bassový švýcarský producent Optiv.

Po obrovském úspěchu z minulého roku, se páteční program zaměří opět také na divadlo a literaturu. Vystoupí známé divadelní soubory jako Spitfire Company, Buchty a loutky, Vosto5 či 11:55. Za literární část festivalu se představí například Petr Šabach, David Vávra či Jan Haubert. Poprvé také proběhne v prostorech Žižkovské věže Literární večer hudebních textů s textaři a zpěváky několika známých českých hudebních skupin.

Nově připojený čtvrteční program se bude věnovat malebným žižkovským zákoutím, kouzelným kavárnám, klasickým putykám, hospůdkám a galeriím, aby dokázal, že žižkovský genius loci nevytváří jen velké kluby a známe hospody.

V rámci doprovodného programu proběhne v pátek v klubu Nová Chmelnice také novinka s názvem Brand Day. Ten má za cíl propojit co nejvíce originálních českých a slovenských brandů a značek na jednom místě. Rondo-kubistický sál Venuše ve Švehlovce bude v sobotu opět hostit také Žižkovský Market. Ten nabídne bohatý program od velkolepého trhu, workshopů, komentované prohlídky až po divadlo a hudbu pro malé i velké.
Po úspěšné premiéře bude součástí festivalu opět i legendární Cross Club, ke kterému bude kyvadlově vozit návštěvníky speciální autobusová linka.

Na celý festival je jednotné vstupné, které je omezeno pouze kapacitou klubů.

Žižkovská Noc
17. – 19. března 2016
Celý Žižkov
Vstup: 200/den, 300/celý festival, ve čtvrtek je vstupné dobrovolné

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com