Kids and Heroes
Muerti – Jekyll a Hyde
Redakce 01/01/2008 CD, Recenze

V přehrávači mi hraje debutové CD jablonecké street-punkové kapely Muerti, které vydali po dvou letech hraní. A jak to tenkrát bylo?

Kapela vznikla na troskách Provokace, ale rozhodně se nedá označovat jako ex-Provokace nebo podobně. Jednou provždy Muerti. A teď k tomu cédé. Vždycky jsem hrozně rád, když se ke mně dostane placka, kterou můžu poslouchat od začátku do konce, a pak znova, znova a klidně ještě jednou a žádný vál nemusím přeskakovat. Tohle CD je ten případ. Pěkně provedený několikastránkový booklet s texty a 13 pecek v příjemném zvuku plzeňského studia s tématy jako clockwork orange, kámoši, kérky, chlast, ale třeba i terorismus, farma zvířat či politika.

Zvuk je netradiční v tom, že to celé nezní jako klasická studiovka, ale má to nádech sakra dobře nazvučeného koncertu. Místy rychlejší streetpunk, místy středně rychlý okoření občasná hláška na začátku songu z filmů jako Švejk apod. Ze streetpunkové linie výrazně vybočují dva songy – Nevěra a španělsky zpívaná La Verdad, obě pěkně oživují CD. Žádný song nemůžu extra vypíchnout, protože se mi libí všechny. CD je pálené, s potiskem, stojí 200 Kč a k dostání je u dobrých prodejců a na koncertech. Hodnotím vysoko, další dobrá česká kapela. Oi!

Díra

Info

Rok vydání: 2007

Label: D.I.Y.

Délka: 36:57

O autorovi

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com