Kids and Heroes
Motorsav – Den Gule Dod
Martin Suicide 10/08/2018 EP, Recenze

Kodanští Motorsav si mě obtočili okolo prstu svým uhrančivým punkem už na své první desce, vydané v loňském roce, a nyní se mi na gramofonu točí její sedmipalcový následovník, který vyšel akorát včas na to, aby ho kapela vypustila do oběhu u příležitosti svého vystoupení na letošním K-Town festivalu.

Ve svižném tempu se rozjíždí úvodní a zároveň titulní píseň Den Gule Dod, aby se ve stejné poloze pokračovalo po zbytek nahrávky. Melodické kytary doplňují specificky deklamovaný zpěv v rodném jazyce a obojí je zahaleno zádumčivým echem, dodávající specifickou melancholii celku. Motorsav hrdě a důstojně pokračují v tradici dánského punku a jeho nezaměnitelného vyznění, které jde ve svých kořenech zpět až do sedmdesátých let. Mým hitem je tu patrně druhá skladba s názvem Angst, sázející na atmosféru čerpající ze zrychleného post punku a stoprocentně chytlavý refrén. Můžete zde zaslechnout odkazy City-X, Ads i Gorilla Angreb, neboť tihle kluci jsou odkojeni stejným pivem a toutéž rocknrollovou tradicí, která prostupuje místní punkovou DNA, aby dávala vzniknout jeho naprosto specifickému vyznění.

Motorsav jsou bez debat jednou z nejvýraznějších nových dánských punkových kapel, svým duchem hrdě navazujících na své předchůdce a Den Gule Dod to důstojně potvrzuje.

Info
Label: http://elektriskeplader.com/
Rok vydání: 2018
Tracklist
1. Den Gule Dod
2. Angst
3. Under Angreb
4. Sult

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com