Kids and Heroes
MOTH – First Second
Martin Suicide 30/04/2015 LP, Recenze

Post-punk a death rock patří k podzemním trendům posledních sezón, Spojené státy nabízejí přemíru punkových kapel, vezoucích se na vlně temnoty, a s neméně silnou razancí se o slovo hlásí i Skandinávie. Před nedávnem vzniknuvší vydavatelství Peter Out Records z Goetheborgu dík tomu vypustilo do světa již několik podmanivých nahrávek a jednou z nich je album First Second kapely jménem MOTH.

Desku rozjíždí melancholická basová melodie podpořená kotly a klávesami v jedné dlouhé instrumentální lince úvodní skladby Dysphoria, vpravdě stylový start, uvádějící nás do stylu, jenž jako by uprchl přímo z roku 1980. Ponurý post punk či jak se kdysi říkalo cold wave se vším všudy. Jako by tu ožívali Siouxie And The Banshees, Sort Sol i Joy Division. Melodie stavící na výrazné basové lince a strojově chladná nálada, která po několika posleších dává chtě nechtě vzpomenout na polské a v mnoha ohledech kultovní Siekiera, ve stejné chvíli pak rytmicky frázovaný zpěv zahalený do fůry echa evokuje temné anarcho punkové nahrávky, vznikající v Británii první půle 80. let. To vše pak vytváří koktejl ledově temného rocku, linoucího se z reproduktorů. Onen chlad umocňují i dominantní klávesy a spousta všudy přítomného echa.

Hitem desky je pro mě bez pochyb druhá Young Future, disponující výrazně chytlavou melodií, postavenou na svižném tempu, ale jsou tu i další výrazné kousky, třeba šestá After The Fire, pohrávající si se zádumčivostí a kytarami hodnými soundtracku nějakého Tarantinovského filmu.

Pokud patříte k těm, které oslovila temná vlna post-punkové éry, či oslavujete hudební potemnictví, jméno MOTH si zapište za uši.

Info

Label: peteroutrecords.com
Rok vydání: 2015

Tracklist
  1. Dysphoria
  2. Young Future
  3. Taste The Remains
  4. Parasite
  5. After The Fire
  6. Obelion Disco
  7. Shrapnel
  8. In The Headlights

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

O autorovi

Comments are closed.

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com