Kids and Heroes
Moskwa v Brně. Kult východoevropského punku míří do Kabinetu Múz
Marek Hadrbolec 27/02/2020 Pozvánky

Před sedmatřiceti lety se v Polsku objevila kapela, která se v podstatě přes noc stala symbolem východoevropského punku: Moskwa. Teď toto kultovní jméno míří do brněnského Kabinetu Múz. Moskwa v něm zahraje 2. 3. 2020.

Cestu Moskwy nastartovala dnes již legendární kazeta z roku 1984 s názvem Nigdy! Ta si získala naprosto kultovní status mixem agresivnější
formy hardcore punkrocku, jak ho hráli GBH nebo The Exploited, s depresivními a nihilistickými komentáři na společenskou a politickou situaci v Polsku a celém východním bloku. Stejný ohlas zaznamenala i první LP deska, která se v nákladu 20 000 kusů okamžitě vyprodala a z Moskwy se staly hudební hvězdy a soundtrack rodícího se politického převratu.

V roce 1991 se kvůli novému směřování jejích členů Moskwa rozpadá stejně jako železná opona. O deset let později se ovšem činnost kapely i díky obrovskému zájmu publika obnovuje – jeden z jejich koncertů hlásí neskutečných 300 000 návstěvníků! Koncert v Kabinetu bude mít nejspíš o poznání komornější atmosféru, nic mu to však neubere na váze, kterou kapela v historii evropské punkové hudby má.

Kult jménem Moskwa doplní v Brně hardcore punková kapela Godot Youth, která se zároveň tímto koncertem rozloučí se svou současnou zpěvačkou Markétou.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com