Kids and Heroes
Morrissey propůjčil svou píseň videospotu na podporu veganství
Michaela Klocová 21/05/2014 Magazín

Britský zpěvák a dlouholetý bojovník za práva zvířat Morrissey se aktuálně věnuje nejenom přípravám své sólové nahrávky, ale také spolupráci s organizací PETA. S americkou neziskovkou založenou před více než 30 lety spolupracoval již v minulosti, tentokrát se s ní spojil při tvorbě animovaného videospotu zaměřeného na velkokapacitní chov kuřat.

Videem, ve kterém uslyšíte Morrisseyho skladbu It’s Not Your Birthday Anymore, má v plánu otevírat koncerty na chystaném americkém turné.

Morrissey je svou angažovaností v boji za práva zvířat dobře znám, stejně jako svými výroky, ve kterých si nebere servítky. Například v roce 2006 prohlásil, že pro své budoucí turné nepočítá s žádnou zastávkou v Kanadě a osobně bude bojkotovat všechno kanadské zboží na protest proti tamnímu lovu tuleňů. Komentuje také dění v Evropě, na svém vystoupení v Polsku v roce 2011 řekl, že masový vrah Anders Breivik není nic ve srovnání s tím, co se děje každý den v McDonald’s a „Kentucky Fried Shit„.

Zdá se, že od svých názorů neupouští ani na chystané sólové desce, na níž se má podle zveřejněného tracklistu objevit například skladba s všeříkajícím názvem The Bullfighter Dies. Album pojmenované World Peace Is None of Your Business vychází 15. července.

[poll id=“13″]

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com