Kids and Heroes
More Kicks – More Kicks
Martin Suicide 18/03/2020 LP, Recenze

Londýnští More Kicks jsou ještě relativně novým a svěžím jménem v rocknrollovém podzemí, ovšem o to produktivnějším. Po dvou nadějných sedmipalcích přichází s první velkou deskou, na kterou jsem se vyloženě těšil, což je v dnešní době u mě úkazem vpravdě výjimečným.

Krátké intro otevírá desku plnou podmanivě chytlavých melodií se zvonivým zvukem kytar a vokálních harmonií. Nepřeslechnutelný odkaz britské invaze šedesátých let je profiltrován půl stoletím revivalů a modernějších rocknrollových vlivů, ovšem příslovečné jádro pudla zůstává nenarušeno, a tím je akcent na krystalicky čisté písničkářství. Power pop se tu setkává s brit popem, mod rockem i špetkou punku – a to vše v okouzlujícím koktejlu. Ten občas vyznívá, jako by nějaká britská kapela z devadesátých let hrála covery The Nerves.

Skladby, předtím prezentované na singlech, tu dostávají zvukově komplexnější a vypulírovanější kabát, který jim v mnoha ohledech dává o rozměr více. To exemplárně ukazují pátá I’m On The Brink a po ní následující It’s a Drag. Zároveň lze říci, že vlastně jakákoliv z obsažených písní na albu má v sobě potenciál fungovat jako singlový hit a takových desek se v posledních desetiletích moc nevidí. A i když si po rozjezdu druhé strany desky chvilku říkáte, že první strana měla nesrovnatelně větší sílu, po chvilce kapela spustí Blame It On The Satellite, Young Enough (jeden z největších hitů desky) nebo závěrečnou Your Vibration a pochybnosti jsou fuč. Debutní album More Kicks je vážně skvělou deskou od prvních akordů až k poslednímu úderu do nástrojů.

Faktem je, že power pop není posluchačsky, prodejně ani fanouškovsky cool již téměř 40 let, ale to nic nemění na tom, že dík kapelám jako More Kicks stále žije a s ním i prosté rocknrollové písničkářství, jež silou projevu nakope zadek všemu, co v rockové hudbě posléze během těch čtyř desítek let vzniklo.

Info
Label: https://mailorder.wandarecords.de/
Rok vydání: 2019
Tracklist
1. Intro
2. What A Mess You Make
3. You Left A Stain On Me
4. She’s A Reaction
5. I’m On The Brink
6. It’s A Drag
7. Rock N Roll Again
8. Ain’t That Just The Way
9. Blame It On The Satellite
10. What You Thinking
11. Young Enough
12. Your Vibration

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com