Kids and Heroes
Miscalculations – A View For Glass Eyes
Martin Suicide 20/04/2015 LP, Recenze

Kreativně hyperaktivní parta londýnských floutků kolem kapel The Gaggers či Disco Lepers produkuje další a další projekt s kratší či delší expirační dobou životnosti. Miscalculations, zdá se, zatím patří k těm, jejichž životnost by mohla mít trochu delší horizont, zvláště poté co se The Gaggers odebrali na věčnost. Za svou relativně krátkou dobu existence, mají na svém kontě již poměrně slušnou diskografii a A View For Glass Eyes je již druhým albem, to první vyšlo na Dead Beat Records (což v jiné řeči znamená prakticky nesehnatelné za akceptovatelné peníze v Evropě).

Miscalculations z velké části navazují na ostatní projekty svých členů, primárním mícháním starého britského a kalifornského punku, ovšem zde jsou do tohoto mixu ve výrazném množství přidány příměsi art punku, elektro punku i něco pošmourné nálady skandinávských kapel. Spratkovitost The Gaggers tu ustupuje do pozadí a vrchu nabývá melancholie, umocňovaná čas od času využívanými klávesami, ale především nesená náladou a pojetím zpěvu, ten hojně využívá více hlasů, výrazného naefektování i opakování krátkých textových bloků. To vše ve svižném a bezchybně šlapajícím, středním tempu bubnů a s kytarami, bazírujícími na lehce nabuzeném a průzračně čitelném zvuku.

Pro mě asi nejsilněji vyznívají písně stylově trochu vyčnívající z celku, ať již je to elektro punková Factory Life nebo Recreational Anaesthesia s podmanivě klávesami dokresleným chytlavým refrénem. Nicméně jako celek tu žádná z dvanácti písní nikterak nezaostává a vytváří kompaktní album, navíc velice zdařile vygradované závěrečnou Science In Reverse. Miscalculations jsou kapela s potenciálem na to oslovit fanoušky The Stitches, stejně jako Masshysteri, The Spits nebo starých Wire.

A View For Glass Eyes je po všech stránkách povedená deska a pro fanoušky The Gaggers zpráva o tom, že není proč se rmoutit. The Gaggers jsou mrtví, ať žijí Miscalculations a Stalin Video (o těch ovšem zas až někdy příště).

Info

Label: rockstarrecords.de
Rok vydání: 2015

Tracklist
 1. A View For Glass Eyes
 2. Cutting Room Floor
 3. Alsatian
 4. Clairvoyant Stare
 5. Factory Life
 6. Pain As A Language
 7. Inspirational Hostility
 8. Invisible Uniform
 9. Rhecreational Anaesthesia
 10. Severing The Spine Of Confidence
 11. Deep Freeze
 12. Sciene In Reverse

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com