Kids and Heroes
Mighty Sounds hlásí první kapely pro rok 2017. Přijedou Toasters nebo Acidez
Danny 30/10/2016 Pozvánky

Třináctý ročník festivalu Mighty Sounds se bude konat v termínu 14. – 16.7 2017 a venku jsou první jména, která nás budou příští léto bavit!

Do Tábora se již podruhé vrací bosenská parta Dubioza Kolektiv,
která s každou deskou zraje jako víno. Pódiovou show kluci brousí jako diamant a svými rytmy dokážou strhnout celé davy. Když pomineme jejich balkánské kořeny, které jsou v jejich tvorbě naprosto zřetelné, je tu také celá řada globálních inspirací, které se do kapelní tvorby vloudily. Mezi ně patří punk, ska, reggae, hip hop, ale třeba i elektronika. Tahle parta je navíc dost slyšet nejen hudebně, kluci v písničkách otevřeně říkají to, co mnozí a hlavně politici velmi neradi slyší. Zformovali se v roce 2003, jejich diskografie obsahuje 7 LP a několik singlů a nespočet hudebních cen a nominací, které si kapela rozhodně zasloužila.
Partička ostřílených rebelů Acidez valí přímočarej hard core punk po vzoru kolegů The Casualties nebo Total Chaos, které jste na Mighty Sounds měli možnost vidět. Acidez pochází z města Guadalajara, dohromady se dali v roce 2003 a v současnosti už zdaleka nepatří mezi neznámé interprety. Jedna z nejpracovitějších kapel punkového podhoubí Mexika hudbě obětovala úplně vše a zdá se, že právě přichází doba, kdy kapela sklízí sladké plody své práce.

První zveřejnovačka by neměla opomíjet žánr psychobilly, a tak vám tady přímo na podnosu servírujeme rakouskou žánrovou špičku Sir Psyko & His Monsters. Čtyřčlennou kapelu založil basista a frontman Sir Psyko v roce 2006. Kapelu prý úplně nejlépe vystihují následující slova: psychobilly, chlast, mejdan, posedlost kostmi a v neposlední řadě temná stránka rock’n’rollu. Sir Psyko se svými příšerkami objel všechny kontinenty, ale v ČR dosud nebyl. Jsme proto rádi, že premiéra bude právě na Mighty Sounds.

Kdo by neznal The Toasters, newyorské pionýry třetí vlny ska? Na Mighty vystoupili několikrát a v čele se zakladatelem a toho času jediným původním členem kapely Bucketem patří k zásadním pilířům žánru ska v USA. Kapela vznikla v roce 1980 a za sedmatřicet let existence se v ní vystřídalo 54 muzikantů. Úctyhodné číslo, není-li pravda? Nicméně to je spíše bulvární informace, podstatné je, že show The Toasters patří k těm, na kterých se určitě nudit nebudete. Můžete se jako vždy těšit na smršť nehynoucích evergreenů. 2-Tone Army Go Ahead!

Zveřejňovačku prvních vlaštovek zakončíme skvělou partičkou denverských fešáků Reno Divorce. Je tomu už pár let, co vystoupili na Mighty Sounds a několik měsíců, kdy se objevili v Praze a Brně. Reno Divorce zní, jako byste nakombinovali zvuk Social Distortion a melodičnost a hitovost Bad Religion. Zároveň však v žádném případě neztrácejí osobitost. Zkrátka a dobře – parádní kapela, která neprávem tak trochu žije ve stínu dvou zmíněných. Nenechte si je ujít.

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímalo, co si vzít na sebe. Chodí řvát na fotbal, pít na koncerty a číst do hospody. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com