Kids and Heroes
Mexičtí Le Butcherettes naservírují Lucerna Music Baru pořádnou divočinu
Redakce 29/07/2016 Pozvánky

Le Butcherettes vydali na podzim loňského roku na Ipecac Recordings své třetí album A Raw Youth a letos s ním brázdí světová pódia. 3. října se na ně může těšit i pražské publikum, neboť si na tento den naplánovali koncert do Lucerna Music Baru.

Garážovo-punkoví Le Butcherettes jsou jako brilantní dítě surrealisty Luise Buñuela a bouřlivé rockové ikony PJ Harvey. Pod vedením pětadvacetileté zpěvačky, kytaristky a klavíristky Teri Gender Bender (nově bydlící v El Pasu v Texasu po přesídlení z Guadalajary v Mexicu) jsou písničky Le Butcherettes a jejich divoké koncerty často přirovnávány ke Karen O, Patti Smith, Bikini Kill a celé řadě dívčích kapel. Le Butcherettes mají navíc jistou divadelnost, která kapele přináší další pocit tajemství a záhadnosti.

Díky svým elektrizujícím koncertům dostali možnost hrát po boku takových skupin, jako jsou The Flaming Lips, The Mars Volta, Iggy Pop & the Stooges, Faith No More, The Melvins, Jane’s Addiction, The Deftones, Queens of the Stone Age, the Yeah Yeah Yeahs, The Dead Weather a The Melvins, a vystupovat mimo jiné na festivalech Coachella, Lollapalooza, Corona Capital Festival, Fun Fun Fun Fest a Sonar Festival.

Přes své vytížení Le Butcherettes vydali celou řadu kritikou chválených desek. Jejich debutové EP Kiss & Kill z roku 2009 bylo nominováno na “Best New Artist” a “Best Punk Record” na mexických Indie-O Awards, jejich druhé album Cry Is For the Flies (2014, Ipecac Recordings) získalo titul “Best Punk/Garage” v roce 2015. Všechna tři alba Le Butcherettes produkoval Omar Rodriguez-Lopez (At The Drive In, The Mars Volta, Bosnian Rainbows). Na jejich deskách hostují Iggy Pop (“LA UVA”), Shirley Manson z Garbage (“Shame, You’re All I’ve Got Left”) a Henry Rollins (“Moment of Guilt”).

S oznámením turné Le Butcherettes vypustili do světa také nový singl s názvem My Mother Holds My Only Life Line, který je k poslechu zde a ke stažení bude od pátku 6. května.

Vstupenky na koncert, který se uskuteční 3. října, budou k zakoupení také od 6. května za 330,- Kč + poplatky v pokladně a na webu Lucerna Music Baru, dále pak na GoOut.cz, v Ticketpro, Eventim a Ticketportal. Na místě v den koncertu za 400,- Kč. Přímý link na předprodej je zde.

Le Butcherettes / MEX
03.10.2016 – 20.00
Lucerna Music Bar, Praha
vstupenky za 330,- Kč + poplatky v obvyklých předprodejích
na místě v den koncertu 400,- Kč

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com