Kids and Heroes
Metric Eyes – Metric Eyes
Martin Suicide 29/10/2017 EP, Recenze

Čeho se dočkáte, když se sejde člen Dean Dirg a The Briefs? Založí punk kapelu. Posmrtné EP Metric Eyes, kteří existovali mezi lety 2011 až 2014, je toho skvělým důkazem. Chris z The Briefs spolu s Danielem z Dean Dirg/Toyotas tu spojili síly s ženský element přinášejícími Laurou a Kikou, aby dali vzniknout malému rocknrollovému dílku, které dík fantastické kreativitě Stencil Trash Records navíc vypadá parádně.

Na sedmipalci najdete pětici písní natočených již roku 2011 s lehkostí servírující zpěvný punk s new wave odérem, došperkovaným linkami kláves i specifickou melodikou. Kapela s naprostou přirozeností surfuje mezi němčinou a angličtinou, aby dotvářela podmanivou atmosféru svých písniček. EP Metric Eyes je nahrávka, kterou jsem si zamiloval prvním poslechem. Má neuvěřitelný garážový šarm, spojený s abnormálním talentem kapely psát chytlavé rify i popěvky. Zvuk staví na garážovém šmrncu, do značné míry definovaném krystalicky čistou kytarou. Zároveň v sobě kapela nese kouzlo raného německého punku. Pětka písniček nemá jediný slabší moment. Svou bezprostřední směsí punku s new wave mě každým tónem dostávají a pro ty, kdož se orientují v dějinách místního dění, něčím specifickým evokují pražskou legendární kapelu Letadlo.

Když tak poslouchám desku znovu, uvědomuji si, že tohle je možná nejlepší „nový“ sedmipalec, co se mi na gramofonu točil za poslední měsíce.

Info
Label: stenciltrash.de
Rok vydání: 2016
Tracklist

1. Zentrale
2. Plastic Kids
3. Keine Zeit
4. Push Pin
5. 39°

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com