Kids and Heroes
MeetFactory zneuctí další ročník festivalu Enemy Of The Sun s Disfear a Wolfbrigade
Martin Suicide 22/08/2017 Pozvánky

Enemy Of The Sun čeká další ročník, stejně tak jako ten předchozí pod taktovkou Unrest Records. Stejně tak jako minule, opět proběhne ve smíchovské Meet Factory a má připravenou plejádu jmen, na která stojí za to vyrazit.

Neoddiskutovatelnými headlinery jsou po několika leté odmlce na pódia se vrátivší Disfear. Devět let od vydání fenomenální desky Get It Off a šest let od smrti zakládajícího člena Frederyka jsou pánové zpět ve hře a stále mají co říct. Kdosi někde ve spojení s jejich hudbou napsal „Motörhead na steroidech“ a to vlastně naprosto sedí.

Švédská smršť bude pokračovat i v podání spolu-headlinerů Wolfbrigade. Jejich kariéra je jen o málo kratší než v případě Disfear a s balíkem skvělých desek na kontě. D-beat se v jejich pojetí mísí tu a tam s nějakým tím metalovým vlivem a fůrou politicky motivované nasranosti. Nejnovější album na Southern Lord Records je skvělé.

A ještě jednou Švédsko, z tria služebně nejmladší, ovšem neméně v daném ranku provaření Martyrdöd. Ti nabízí o špetku více temně metalové atmosféry, ale jinak hrají v podstatě na stejnou notu, bazírující na d-taktu, hrdelním řevu a drsných rifech.

Překvapení lze očekávat od Warwound. Britská kapela, která po více než třicetiletém spočívaní v hrobě vylezla zpět a dává o sobě vědět. Dema z počátku osmdesátých let jsou kultem první vlny Discharge ovlivněných kapel. Členové se později rozutekli do Varukers a Sacrilege, aby se kapela vyloupla ze zapomnění v nové sestavě, kde krom originálního kytaristy najdete Rata z Varukers a punkového pisálka Iana Glaspera.

Originální prapůvodní crust a stenchcore přivezou z ostrovů Hellbastard. Squaterští punks okouzlení podzemním metalem svým prvním demem Ripper Crust, kde kapela zní jako kříženec Amebix s Hellhammer, nechtěně dali jméno celé škatulce. Hellbastard v sobě mísí vlivy podzemního punku i metalu a jejich současná tvorba, ač mnohem více ukotvená v metalovém konceptu, má stále náležité grády a atmosféru. To vše okořeněno o čerstvou aféru z Rebellion festivalu, odkud byla kapela vykázána pro plivání ohně na pódiu.

Do třetice se z britských ostrovů představí The Vile – další z kapel, kde mikrofon v ruce třímá Rat z Varukers. Stylově dostanete adekvátní dávku nasraného rychlého hardcore punku s charakteristickým Ratovým zpěvem a slušnou porcí energie.

Do vod hudebního extrému posluchače zaženou němečtí Cyness svým vzteklým grindcorem. Kapela má venku aktuální split s Excruciating Terror, což asi hovoří za vše.

Kníry a ostravštinu spolu s nábožným vzýváním Motorhead a klasického thrash metalu přivezou notoricky známí Malignant Tumour. Jejich desky mají švih a živá vystoupení humor. Nikoliv nadarmo patří k těm nemnoha místním kapelám, co mají zvuk i v zahraničí.

Načuřený punk z ulic Paříže přivezou Breakout. Okované křiváky, mohawky a muzika odkazující na obdobně vypadající moderní klasiky Casualties.

Bratislavští Adacta patřící mezi již mezi notoricky známé záležitosti ukáží, že jejich poslední deska je právem považována za nadprůměrnou ukázku temného hardcore punku.

Žižkovskými putykami protřelí Just War jsou vycházející stars místního punku, dělající celkem slušnou díru do středoevropského subkulturního světa. Jejich motorheadovský metal punk má sakra šťávu a nyní navíc s novou tváří za mikrofonem.

Disbeatové zevlounství z místních lokálů předvedou Encore, hrající rychle a hlasitě, hardcore crust s uřvaným zlounským ženským zpěvem a slušnou porcí energie.

Páteční program doplní dark-wave after party, ten sobotní pak 80’s retro afterparty, což vybízí k divokému víkendovému mejdanu jak se patří.

Facebook event

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com