Kids and Heroes
Matisyahu bude poprvé v českém klubu s kapelou obhajovat letošní desku
G.Zs 14/08/2017 Pozvánky

Pražský Lucerna Music Bar a D Smack U přiveze do Čech věhlasného „rastafariána s pejzama“ Matthewa Paula Millera, který již přes dekádu používá pseudonym Matisyahu. Tenhle americký hudebník, pochodující mezi reggae, dubem a alternativním rockem, byl vychován jako ortodoxní žid a sám v mládí prožil několik duchovních přerodů v rámci judaismu i transdimenzionálních experimentů. Tento Matteho vnitřní duchovní vesmír se stal středobodem pro psaní písní a textů.

V kapele hraje dlouholetý kytarista Aaron Dugan, basák a bubeník Dub Tria Stu Brooks a Joe Tomino a klávesový virtuos BigYuki. Kapela dlouhé hodiny improvizovala ve studiu a Matisyahu je pozoroval, aniž by zazpíval jediný verš. Z improvizace se zrodily melodie, rytmické vrcholy, které eskalovaly do dubové meditace. Matisyahu vzápětí začal psát své texty plné filosofujících úvah. Výsledkem je Undercurrent, Matisyahovo šesté studiové album. Hudebně nejodvážnější počin a textově nejotevřenější. Odvaha v hudbě pochází z důvěry. Z naprosté důvěry ke všem zúčastněným. Neproběhly žádné postprodukce ani overduby, ve studiu se neobjevili žádní hudební hosté.

Souhra mezi Matisyahuem a výjimečnými instrumentalisty je na letošní novince Undercurrentis až neobvyklá, takže ne každému to docvakne hned na první dobrou a k docenění či naprostému podlehnutí je potřeba více poslechů.

Každopádně, 18. září v Lucerna Music Baru nás čeká poslech nejzásadnější. Naživo.

O autorovi

Jsem přímý potomek Ježíše Krista z paralelního vesmíru, ve kterým je Ježíš záporák, který vymyslel punk už 200 let před Kristem, a ve kterým není Chuck Norris mužem, ale pastelkou, která obsáhne celé barevné spektrum. Ale nikdo ji nepoužívá. Kde členové kapely ABBA jsou ve skutečnosti tajný drogový kartel a kde Jirka Kára je ministr financí Spolkové republiky SS Division.

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com