Kids and Heroes
Masked Intruder – M.I.
Danny 03/09/2014 LP, Recenze

Miluju desky, které jsou nacpané hity od první do poslední stopy. Takových desek je vždy jen pár do roka a o to víc si jich vážím. Pro mě osobně je zatím největším překvapením pop-punková deska M.I. od amerických Masked Intruder. Ačkoliv desky z Fat Wreck Chords nikterak nevyhledávám, u Masked Intruder mě upoutal obal. Čtyři postavy v lyžařských kuklách různých barev, vždy sladěné s teniskami a nástrojem, to prostě přiláká pozornost. Ale to, co jsem dostal uvnitř obalu, je nad všechna očekávání.

Na každý pád je ale nutné si přečíst znovu větu, kterou jsem napsal výš. Je to pop-punková deska. Ale i tak si stojím za tím, že je to deska extrémně hitová, chytlavá, inteligentní a poctivá. Z třinácti tracků ani jeden nesklouzne k nezáživné vatě, ani nudné a nekonečné baladě. Naopak, všechny texty se točí kolem nenaplněné lásky, stalkování, problémů s policií, nocí v cele předběžného zadržení a snů o tom, co udělat po vytouženém propuštění. Nic originálnějšího jsem v písničkách neslyšel ani nepamatuju. A těch slangových výrazů pro policejní sbor, to je prostě radost. Navíc vše velice slušně odsýpá v půlhodinové stopáži.

Policejní siréna nás vrhne do úvodní I Fought The Law a už tuším, že tohle je prostě žánrový skvost. Rychlé tlumené kytary, medolahodný hlas a dokonalé vokály v refrénu. Všechny tyhle přednosti procházejí celou deskou, ale třeba následující písničku The Most Beutiful Girl bych ještě víc vyzvedl z už tak dost vysokého standardu alba. Je to tak chytlavé, až je to trestné. To může platit i pro songy jako When I Get Out nebo Don’t Run Away. Melodie jsou skutečně vymazlené, slyšíte v nich všechny ty pozdější Ramones, Plastic Bertranda, Bayside a třeba i Green Day. Když si představím, kolik tuctových kapel je vyhajpováno k nesnesení a je prostě módní je poslouchat, je krajně nespravedlivé, aby M.I. od  Masked Intruder proletělo kolem bez povšimnutí. Dva nejlepší songy si ale Intruder Blue a jeho červený, zelený a žlutý kolega schoval na závěr desky. You’re The One To Blame a I Don’t Wanna Say Goodbye To You Tonight jsou prostě geniálně vystavěné písničky, gradující a s výbornými kytarovými nápady.

Masked Intruder jsou alteregy madisonské street punkové bandy The Gusto, což bylo dlouhou dobu tajemstvím. Jejich M.I. je deska, kterou jsem za poslední tři měsíce slyšel mnohokrát a pokaždé když dohraje, se přistihnu, že mám na tváři upřímný úsměv díky jejich nadhledu a sebeironii. V subkultuře, která se čím dál tím víc bere smrtelně vážně, je i tohle důvod, pro který si mě Masked Intruder získali. A to, že je uvidím 17. září v pražském klubu Cross, je jen velikou třešní na tomhle maskovaném power-popovém zákusku.

Info

Label: Fat Wreck Chords
Rok vydání: 2014
Odkaz: facebook.com/maskedintruder

Tracklist

1. I Fought the Law
2. The Most Beautiful Girl
3. Crime Spree
4. Saturday Night Alone
5. When I Get Out
6. Stars
7. Almost Like We’re Already In Love
8. Hey Girl
9. Don’t Run Away
10. You’re the One to Blame
11. Weirdo
12. I Don’t Wanna Say Goodbye to You Tonight
13. Locked Up and Lonely

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com