Kids and Heroes
Makabert Fynd / Fear Of Extinction – Split EP
Martin Suicide 29/07/2013 EP, Recenze

Švédsko-český split Makabert Fynd a Fear Of Extinction k právě proběhlému středoevropskému turné je konečně venku. Dorazil sice až po několika proběhlých koncertech turné, ale lépe později než vůbec.

Makabert Fynd, kteří již mají na svém kontě pěkných pár vydaných desek, servírují další dva kousky toho, na čem vyrostli a co umí nejlépe, nasraný skandinávský hardcore punk tak, jak se hrál v osmdesátých letech. Ostatně více méně všichni v sestavě začali sbírat své první muzikantské zkušenosti v té době.  První Dom Största Idioterna Är Ni jede ve svižném d-beat tempu, druhá Flaskan Ska Sta Pa Bordet je pak středně tempový nasraný punk song se vším všudy.

Fear Of Extinction okupují stranu B rovněž s dvojicí písní a na své poměry nezvykle pomalým rozjezdem. Pokud jsem předchozím nahrávkám FOE vyčítal nečitelnost kytarového zvuku, zapomeňte na to. Tyhle dvě divoké písně zní jako z partesu a zvuk je přesně takový, jaký být má. Tvrdý, neučesaný, ale zároveň stoprocentně čitelný. Nejsem úplný fanoušek roztáhlých nosných rifů, jaký je v úvodní Cross, Moon &Star, ale naproti tomu druhá Total Fucking Genocide je absolutně klasicky znějící d-beatová pecka.

Parádně udělaný split se vším, co k tomu náleží. Pokud budete dostatečně rychlí, možná ještě dostanete limitovanou variantu na bílém vinylu a se stříbrným tiskem na obalu.

Info

Rok vydání: 2013


Tracklist
  1. Makabert Fynd – Dom Största Idioterna Är Ni
  2. Makabert Fynd – Flaskan Ska Sta Pa Bordet
  3. Fear Of Extinction – Cross, Moon & Star
  4. Fear Of Extinction – Total Fucking Genocide

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com