Kids and Heroes
Mad Sin – Burn & Rise
Michaela Klocová 01/10/2010 CD, Recenze

Německé partě Mad Sin, uznávané pro svou autentičnost, neúnavné vydávání nových desek a koncertování, se co nevidět objeví na krku 25. křížek. Ano, bude tomu už čtvrt století, co se Mad Sin prohánějí po psychobilly scéně. Za tu dobu začali platit za uznávaný pojem a i jakousi značku kvality, každý jejich počin byl víceméně povedený, šlápnutí vedle se nekonalo nikdy. Proto bylo vydání nového alba doprovázeno velkým očekáváním. Nebudou už Mad Sin pouze svým vlastním revivalem?

Jako správnej skeptik, jsem si nebyla jistá. Mad Sin jsou sice kapela, která mě naživo baví, ale jejich strhující koncertní projev, kdy Koefte lítá po pódiu jako blázen a celou akci završí kontrabas-fireshow, na desku narvete těžko. Mad Sin se o to pokusili a na novém albu se dostali setsakramentsky blízko!

A jejich ďábelský recept? Nic složitého, jenom vás zkrátka nenechají se nudit. Pro monotónnost a uhlazenost jednoduše nezbylo mezi osmnácti songy místo. Všechny písně na albu mají skvělou dynamiku, a to hlavně díky Koefteho energickému zpěvu, který smrdí živočišností a sírou na sto honů! Navíc jsou tracky výborně seřazeny – zběsilé vypalovačky jsou prostřídány pomalejšími fláky.

Obzvlášť skvěle pak působí, když se písně, plné rychlých riffů a nezastavitelně klapajícího kontrabasu, proloží klidnějšími do country laděnými songy. Konkrétně 9 lives s foukací harmonikou a Für immer zpívaná v němčině. A že Koeftemu jeho mateřština sluší!

Před vydáním Burn & Rise kapela prohlašovala, že se mají fanoušci těšit na návrat ke kořenům a svoje slovo dodržela. Na rozdíl od posledních alb, které byly hlavně pod punkovou taktovkou, je nová deska stejně jako ty z 90. let plná rockabilly riffů a vyhrávek. A v každém směru je to deska zábavná a hravá. A to i přesto, že se k jejímu zpestření nevyužilo žádných vychytávek typu saxofon nebo dívčí vokály, jako tomu bylo u starších věcí, např. u Dead Moon’s Calling.

Říkali jste si, že už vás Mad Sin nemohou ničím překvapit? V tom případě vás rychle vyvedou z omylu stejně jako mě. Burn & Rise je překvapením v tom nejlepším slova smyslu. Protože – překvapivě – muzika Mad Sin za ta léta nevyčichla. Naopak, zraje jako víno a kapela si na svém snad stopadesátém albu stále drží svůj rukopis, ale přesto nevykrádá sama sebe. Tahle berlínská partička má jednoduše patent na dělání kvalitní muziky!

…a vůbec, kdy naposled vyšla u People Like You nějaká špatná deska?

Info

Rok vydání: 2010

Label: People Like You Records

Délka: 51:18

Tracklist

01. Intro
02. Last Gang Standing
03. Cursed
04. Geisterfahrer
05. Wreckhouse Stomp
06. 9 Lives
07. Sex, Love, Blood’n’death
08. Back From The Morgue
09. Shitlist Bop
10. No Control
11. The March Of The Deviants
12. Won’t See The Sunrise Anymore
13. Fur Immer
14. She’s Evil
15. They Come To Take You Away
16. Am I Human?
17. Devils Tail
18. Kicked Down Low, Get Back Up!
19. Burn And Rise!

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com