Kids and Heroes
Macho Boys – Macho Boys
Martin Suicide 19/08/2018 LP, Recenze

Macho Boys navzdory svému názvu jsou na hony vzdáleni machistickému pojetí rocku. Ostatně to popírá už i genderově vyvážená sestava kapely, ve které mimo jiné najdete Samanthu ze skvělých Piss Test, i od základu antimachoidní punk attitude, sršící z každého úderu do nástrojů.

Od prvních tónů se kapela s vervou pouští do neučesaného a rozhašeného hardcore punku, čerpajícího z osmdesátých let a s navýsost punkovým projevem zpěvu. Ten je do značné míry repetitivně monotónní, ale v daném pojetí punku naprosto účinný. Hudba je v zásadě plná odkazů na „meat and potatoes“ hardcore počátků osmdesátých let s jeho jednoduchostí i divokostí. Skladby jako Cockroach, Liar nebo Dark Place si dokáži představit jako součást jakékoliv klasické kompilace amerického hardcore punk z jeho raných let. To ještě umocňuje zpěvaččin frackovský projev, do takto pojaté muziky sedící jako vyšitý. Macho Boys tak v konečném výsledku zní jako mix kalifornských Sin 34 se směsí mid west kapel z legendárních kompilací Master Tape. Což je v mém vesmíru kompliment na druhou. Macho Boys ovšem v tématech reflektují realitu dnešních dnů, kde je ještě nesrovnatelně více důvodů ke vzteku, než tomu bylo na počátku osmdesátek, to činí kapelu naprosto relevantní a autentickou.

Hardcore (a tím myslím hardcore v jeho původním smyslu v kontextu punkové subkultury) ani po v podstatě čtyřech desítkách let nemusí být vyčpělou záležitostí, pokud, tak jako v případě Macho boys, má co říci k současnosti.

Info
Label: sabotagerecords.net
Rok vydání: 2018
Tracklist
1. Victim To Blame
2. Dinosaur
3. Pig Sweat
4. Papa Don’t Preach Part 2
5. Stop The Hate
6. Dark Place
7. We Don’t Owe You Anything
8. Class Of 1984
9. Liar
10. Stone Cold
11. Cockroach
12. Slam

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com