Kids and Heroes
Lucerna zažije pořádnou nakládačku. V červnu tam vystoupí Biffy Clyro
Redakce 30/03/2016 Pozvánky

Skotská rocková kapela Biffy Clyro zveřejnila zastávky svého turné k albu, které vyjde počátkem prázdnin. Jednou z jeho zastávek bude 7. června také Praha, kdy Biffy Clyro vystoupí ve velkém sále Lucerny.

Současně Biffy Clyro zveřejnili podrobnosti o svém novém albu ‚Ellipsis‘. ‚Ellipsis‘ následuje dvojalbum ‚Opposites‘ z roku 2013 a vyjde 8.července u gramofirmy Warner Bros Records a 14th Floor Recordings.

V rozhovoru s Lowem zpěvák Simon Neil řekl: „Naším sedmým albem sdělujeme něco nového … Snažíme se mít pocit, jako by to bylo naše první album. Pořád máme koule. Pořád jsme tady, abychom vám dali ťafku.“

V tiskové zprávě k singlu ‚Wolves of Winter‘, který kapela vypustila nedávno do světa Neil říká: „‚Wolves of Winter‘ je o nás jako o vlcích v transu a když se nám připletete do cesty, roztrháme vás na kusy.”

O novém sedmém albu zpěvák Simon Neil nedávno řekl časopisu NME, že bude maximálně „ujeté“ a že to bude jejich dosud nejlepší deska.  „Chtěli jsme se přinutit zahnout ostře doleva, nejít na jistotu,“ dodal. „Vůbec poprvé jsme si pořádně hráli s programováním, takže spíš než to osolit kytarami a zkreslením jsme se rozhodli zkusit jiné způsoby, jak naši hudbu zintenzivnit,“ pokračoval Neill.

„Bude to libovější a zároveň hustší než minule – žádné orchestry,“ dodal. „Tahle deska je opakem filmové hudby. Pokud naše poslední album bylo jako Ridley Scott, tohle je víc jako John Waters. Je pěkně špinavé! Ovlivnily nás nové hip-hopové desky, jako poslední A$AP Rocky – jsou tak zatraceně dobré, protože do hezkého zpěvu se dostávají grimeové, špinavé a děsivé zvuky a naopak. Pokoušíme se pořád dosáhnout rovnováhy věcí na hraně chaosu. Bude to znít jako Biffy, ale je to víc o ‘rockování’ spíš než o ‘rocku’.“

Neill popsal album jako začátek nové kariéry: „Podle mě byly naše první tři alba lo-fi, hranatý prog-metal a ty naše tři poslední taková big-boy alba – s ohromnou, důležitou hudbou. A tahle deska objímá chaos. Tady jsme se poprvé cítili v temnotě trochu sami sebou. A to je myslím skvělé. Je to předpubertální deska! Restart.“

„Je to první deska, na které se chci porvat. Dát lidem, co mě trochu štvou, co proto. Na téhle desce říkám, kdo jsem, tady jsou mé silné stránky a tady ty slabé.. Je to fight rock.“

Že jsou Biffy Clyro na živo přinejmenším stejně tak skvělí jako na deskách, předvedli v Česku už několikrát. Kapela, která hrála mimo jiné na stadiónu ve Wembley však v Česku své sólové koncerty doposud odehrála v pražských klubech. Pokaždé ale bylo vyprodáno a tak není divu, že svůj letošní koncert naplánovali do velkého sálu pražské Lucerny.

Vstupenky na koncert, který se uskuteční 7. června jsou k zakoupení za 790,- Kč + poplatky na goout.cz a v sítích Ticketpro a Ticketportal. Na místě v den koncertu pak za 950,- Kč.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com