Kids and Heroes
Lost Souls – ..In The Old Streets..!!
Jura 20/07/2014 CD, Recenze

O tom, že na Slovensku se vždycky hrála kvalitní muzika, mě zase jednou přesvědčila kapela Lost Souls z Nitry. Dostalo se mi do rukou jejich nové album ..In The Old Streets..!! a bez jakéhokoliv studu můžu hned ve druhé větě napsat, že se mi fakt hodně líbí. Na první pohled mě zaujal jednoduchý obal s fotkou kapely na přední straně, stejně jako nezvykle poskládaný booklet s texty. Tady jasně platí, že v jednoduchosti je síla.

Album otevírá energická hitovka Five Seconds s návykovým refrénem, který se vryje pod kůži už po pár rotacích v autorádiu a dokonale připravuje na stejně našláplý zbytek alba. Celkově na mě deska působí neskutečně energicky. Lehce nakřáplý hlavní zpěv k tomuhle žánru skvěle pasuje, stejně jako vokály, na kterých si pánové dali určitě řádně záležet, protože po pár posleších jsem zpíval s nimi. V textech se neřeší žádná světová témata, na přetřes spíše přicházejí situace z každodenního života. Vypíchl bych část textu ze songu Stay Loud, která mluví za všechny: „We have just begun, we will never end, we don’t are about money, no pretence. We shall go on, in this lifestyle, we enjoy rock’n’roll, it won’t betray us.“

Vždycky jsem měl rád kapely, jejichž basák umí opravdu hrát a není tam jen do počtu nebo na ozdobu. Baskytarista Kubrick umí vykouzlit opravdu slušné linky, které přidávají celému zvuku na kvalitě. Pro představu doporučuju song Friday Night, ve kterém slyším prvky The Rabble nebo Rancid. Řízná kytara střídající se s melodickými party a přesné bicí, to jsou silné zbraně, které Lost Souls nechybí. Poslední věc na albu s příhodným názvem Time To Go je skvěle zakončena pianem, které bych popravdě u tohohle stylu nečekal, ale ideálně zapadá do konceptu alba.

D.I.Y. studiu Heartbreak Soul, kde se deska nahrávala, se podařilo dát nahrávce opravdu profesionální zvuk, za který by se nemusela stydět ani kapela většího formátu. Všech patnáct věcí na albu je napsaných v podobném tempu a žádný song nijak zásadně nevyniká nad ostatní, což může pro někoho znamenat rychlé oposlouchání, protože posluchačovu uchu (a času) spíše lahodí kratší stopáž celé desky. Možná bych zvolil méně songů a vybral, už z tak dobrých věcí, ty úplně nejlepší. Je to ale jen malá vada na kráse, která nijak neubírá na kvalitě obsahu. ..In The Old Streets..!! je super album a určitě ho doporučuju všem fanouškům ostřejší odnože punku.

Info

Odkaz: bandzone.cz/lostsoulsnr
Rok vydání: 2014

Tracklist

Five Seconds
Stay Loud
Left Alone
From Zero
Perfect Day
Hey Baby!
Tattoo My Soul
Friday Night
In The Old Streets
Eddie’s Hot Rods II
Leaving Home
Scream
To The World’s End
Dance With Me
Time To Go

O autorovi

Prostý kmán, s kritickým pohledem na svět, se zájmem pouze o kvalitní muziku a pokleslou zábavu.

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com