Kids and Heroes
Lost Balloons – Lost Balloons
Martin Suicide 18/03/2016 LP, Recenze

Lost Balloons, nové jméno na mém oblíbeném vydavatelství Alien Snatch!, za kterým se skrývá kolaborace dvou (ve světě podzemního rocku) známých tváří, a to Jeffa Burkeho, muže známého z geniálních záležitostí Marked Men a Radioactivity, a Japonce Yusuke Okady z neméně skvělých Suspicious Beasts, což znamená, že je při vybalování desky nač se těšit.

Průsvitný vinyl se roztáčí na gramofonu a kapela spouští své pojetí rocknrollu. Ten nabízí vysoce melodické kompozice zastřené zvukovým melancholickým oparem, dokreslujícím spíše chmurnější efekt desky. Lost Balloons nabízejí jakéhosi křížence moderního amerického melodického garage punku a power popu s posmutnělým post-punkem i špetkou psychedelie, tak jako ji v 80. letech nabízela paisley underground scéna. Navíc se nejednou přistihuji, že propadám pocitu, jako bych poslouchal nějakou nahrávku z konce 60. let v její krystalické melodické čistotě a prostou všeho toho zvukového balastu, jenž se nabalil na rocknroll v posledních čtyřech desítkách let, aby zakrýval kreativní impotenci mnoha interpretů, tak jako velkolepé efekty zakrývají příběhovou prázdnotu současných hollywoodských filmů. Waiting for Nothing je skvělý rozjezd desky, naznačující, že z tohoto alba by jednou mohla být klasika, tak jako ostatně všechny kapely, ve kterých má prsty Jeff Burke. Následující třináctka poměrně pestrých kompozic, kde třeba ukolébáni poklidnou Don’t Count On Me jste náhle rozsekáni punkovou vypalovačkou Jump Ship, to jen a jen potvrzuje.

Lost Balloons se na podzim zastavili během svého evropského turné i v Brně a jejich vystoupení jsem musel oželet, čehož při poslechu desky nyní zpětně lituji, a litovat by měl každý, koho baví melodické rockové písničky se silnou atmosférou.

Info

Label: aliensnatch.de
Rok vydání: 2015

Tracklist

 

 1. Waiting For Nothing
 2. Don’t Come Back
 3. FLower Mound
 4. Curse
 5. Murder Me On The Stage
 6. Back Again
 7. Don’t Count On Me
 8. Jump Ship
 9. Dirty Sandy
 10. Surround Me
 11. Too Many Eyes
 12. My Grave
 13. I Water A Tree (Called Depression)
 14. Part TIme Life

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com