Kids and Heroes
Los Pepes – For Everyone
Martin Suicide 22/01/2015 LP, Recenze

Londýnští Los Pepes, tvoření sestavou imigrantů z různých koutů světa, přišli po dvou a půl sedmi palcích s první dlouhohrající deskou, aby pokračovali v produkci toho, co kdosi označil jako nejhlučnější londýnský power pop.

Dvanáctka písní ukrývajících se na desce předkládá jednoduché, ale stále stejně účinné recepty na rocknrollové odrhovačky k roztančení posluchačů. Svižné střední tempo bubnů, pár akordové kytarové motivy, proložené občasným melodickým sólem či přemostěním a především pak zpěvy s tím správným popovým šmrncem a nasládlé sborové zpěvy. Při skladbách jako Unknown, I Just Don’t Know, I Don’t Need Anyone nebo All I Can Do si zas a znovu uvědomuji, že mě rocknroll vlastně ještě i dnes dokáže zvednout ze židle.

Los Pepes jsou na jednu stranu svěžím produktem současné londýnské podzemní scény, na stranu druhou v jejich hudbě asi nejsilněji rezonuje odkaz melodického poppunku a power popu konce 70. let. Pokud si ujíždíte na deskách Buzzcocks, Starjets či Undertones, tohle je stejný koncept bezprostředně melodické a okouzlujícím způsobem přirozené formy rocknrollu, jaký dobýval Top Of The Pops v roce 1979. Ovšem zde náležitě aktualizovaný pro nové tisíciletí a poslední dny naší civilizace. Spolu s The Gaggers, Cyanide Pills, Ricky C. Quartet či Miscalculations pak v současnosti Los Pepes ukazují, že Británie je zpět na mapě punkového světa.

Info

Label: wandarecords.de
Rok vydání: 2014

Tracklist
 1. All I Can Do
 2. Alone In The City
 3. I Just Don’t Know
 4. Unknown
 5. I Don’t Need Anyone
 6. I Won’t Fall In Love
 7. This Love’s War
 8. Inconsolable
 9. Modern Life
 10. Guilty Pleasures
 11. Be Strict
 12. Tonight

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com