Kids and Heroes
Link – Chapter IV
Martin Suicide 20/04/2018 LP, Recenze

Ptačí variace na klasické Discharge logo vás uvítá při pohledu na obal alba Chapter IV od belgických Link. Kapely, která tak trochu v ústraní funguje a tvoří již slušnou řádku let, aniž by nějak zásadně vířila vody crustového podzemí.

Po pár kilech na úvod se kapela rozjíždí do temného a rychlého hardcore s dynamickým zvukem a spoustou melodických a náležitě epických vyhrávek. Kytary jsou metalově podladěné a dokonale dokreslují náladu zmaru, vycházející z nálady celé nahrávky. Link v podstatě zní, jako kdybyste vytvořili křížence pozdních Anti – Cimex s Amebix anebo (abych použil příměru pro mladší ročníky) jako variace na Tragedy v dobách, kdy hráli rychle, případně také na From Ashes Rise.

Úvodní Plague Bearer je skvělá a totéž vlastně platí i o následující pětici kompozic. Vlastně mi vůbec není jasné, proč Link nejsou ve své subžánrové škatulce mnohem provařenější veličinou. Vše tu sedí bezchybně na zadku a žene se neúprosně kupředu poháněno dischargeovskou rytmikou. Zpěv deklamuje fráze textu záhrobním mručením a nechává se přirozeně nést na kytarových linkách. Mým osobním hitem desky je třetí History Repeats s více než šestiminutovou stopáží, ale především s fůrou silných rifů a super temným epilogem.

Pokud budete unaveni omíláním provařených crustcore jmen, zkuste Link a garantuji, že nebudete zklamáni.

Info
Label: http://www.halvfabrikat.net/
Rok vydání: 2015
Tracklist
1. Plague Bearer
2. The Fallen One
3. Wasteland
4. From Now On
5. Entombed And Forgotten
6. History Repeats

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com