Kids and Heroes
Lidi na zemi i ve vzduchu. Pacino, Tall as Trees, Weights a Emardee v Brně
Marek Hadrbolec 11/02/2018 Reporty

Černej tunel bez oken, Bajkazyl v Brně. Prvních pár nedočkavců uvnitř a já mezi nimi. Co že se děje? Čtyři kapely, domácí Emardee a Pacino a po nich návštěva z Berlína: Tall as Trees a Weights. Zatímco první tóny vibrující vzduchem kolem mě slibují spíše poklidnější pokyvování hlavou do rytmu, večer už má s touhle akcí jiné plány. A tak to zase jednou skončilo lidma na zemi i ve vzduchu. Ku spokojenosti všech.

Rozjezd nebyl vskutku nijak divokej, brněnská kytarovka Emardee, od pohledu stejně jako od poslechu pohodáři, co pro muziku žijou. V jejich hudbě je spousta nápadů, riffy, co krásně plynou, a mezi nimi sem tam nějaká nečekaná funky vyhrávka, nebo výkřik do mikráku. Vzadu to jistí přesný bicí. Dobrá nálada kape ze strun, pozvánka dovnitř pro všechny váhavce.

Kam dál? O level výš. Pacino. Všechnu chválu na ně jsem slyšel a přečetl, sám jsem Půl Litru Země sjel několikrát po sobě, a tak vím, že je na co se těšit. A stejně se nedokážu ubránit překvapení, protože kolik toho ti tři kluci na pódiu dokážou vykouzlit z tak mála, je opravdu slast pro uši. Každý song, co jsem tolikrát slyšel, má v provedení naživo ještě nějakou skrytou přidanou hodnotu, větší kouzlo. Voda neteče, ale stojí. Nevěděl jsem, že dokážu tak dlouho kývat hlavou.

Dál večer patří dvojité návštěvě z mekky hipsterů, Berlín klepe na dveře. První vchází Tall as Trees a dávají posluchačům nahlídnout do svojí duše i do nitra kapely. Během show prohodí sem tam slovo, jen tak, bez mikráku a v pauzách mezi depresí a zlobou ukrytou v jejich emíčku se na sebe usmívají a dělají vtípky. Tall as Trees po tour končí, a tak si užívají to, co mají – štěstí okamžiku. A publikum vtahují do sebe, stejně jako mě. Repetice a ostrý dámský vokál, na tom stojí hudba Tall as Trees, zatímco lidi okolo tančí.

Poslední Weights nasedají do rozjetého vlaku. A jedou správným směrem. Večer se mění v party, taženou do konce hardcorem s emo dozvukem v čele s energickým zpěvákem, který zpívá a tančí za dva. Jestli jsou tu chyby, nikdo už je dávno nevnímá. Všichni skončili poblouznění v objetí atmosféry.

Foto: Vöyta

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com