Kids and Heroes
Les Suzards – Les Suzards
Martin Suicide 01/07/2016 LP, Recenze

Francie je zemí, odkud se vždy z ničeho nic vyloupne nějaká ta chytlavá rocknrollová pecka. Možná to je i dík tomu, že tamní prostředí v 70. a 80. letech zásobovalo několik lokálních vydavatelství přehršlí dnes klasických desek.

Jednou z nejnovějších odtud se vyloupnuvších kapel jsou Les Suzards z Bordeaux. Od úvodní Hate Me na svém prvním albu rozjíždí bezprostřední rocknrollovou jízdu hodnou klasických časů. V hudbě se tu mísí pubrock s punkem i powerpopem, to vše zastřešeno spratkovským projevem, aby výsledný mišmaš dal vyniknout kráse jednoduchosti i klasických rockových postupů.

Les Suzards zní jako vnoučci svých krajanů The Dogs, jejichž desky z konce 70. let v sobě mají prakticky stejné kouzlo, a co víc, i spoustu obdobně stavěných melodických triků. Je to pofrancouzštěná variace toho, co na svět přivedli nafintění New York Dolls a jejich američtí a britští následovníci v odrbaných kostýmech o pár let později. Jsme sice o čtyři dekády dále, ale všechno to funguje stále stejně, a na rozdíl od konfekčních prefabrikátů hudebního středního proudu, je tu stále něco, co lze nazvat reálným duchem rocknrollu v jeho jednoduchosti a autentičnosti.

Les Suzards předvádějí rocknroll pojatý tak, jak mě ještě stále dokáže bavit. Tečka.

Info

Label: wandarecords.de
Rok vydání: 2016

Tracklist
 1. Hate Me
 2. Mojo Night
 3. Searchin
 4. Want Her So
 5. Tell Lies
 6. Idiot
 7. Business Kids
 8. You Change All The Time
 9. You Kill Me
 10. Wanna Live In The City
 11. You Lie
 12. Part Time Friends

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com