Kids and Heroes
Legendy kanadského hardcore punku D.O.A. přijedou do Bubnu
Redakce 07/06/2016 Pozvánky

O D.O.A. se dá s čistým svědomím říct, že stáli u zrodu hardcore punku. Politická nasraná banda z kanadskýho Vancouveru založená v roce 1978 byla skutečně spolu s Black Flag a Bad Brains jedna z prvních kapel, který to vzaly trochu odjinud. První vlna punkrocku chcípala pod náporem mainstreamu, drog, módních trendů a nic neříkajícího obsahu a bylo potřeba pročistit vzduch. Dneska už legendární frontman Joey Shithead dával v textech od začátku pevně najevo, že jeho pojetí punku je radikální a že se nehodlá srát absolutně s ničím. Pozadu nezůstávala ani o poznání rychlejší a agresivnější hudební složka a celková aura nebezpečí jejich živejch koncertů.

O téměř 40 let a 18 studiovejch desek pozdějš teď D.O.A. přijížděj do Prahy, aby zahráli koncert v Bubnu, tudíž v prostředí malýho klubu, do jakýho tenhle syrovej nářez zapadá úplně nejvíc. Loni vydali zatím poslední desku pod názvem Hard Rain Falling a nevypadá to, že by se Shithead a spol. ani na starý kolena chystali zpomalit. Přijďte se přesvědčit na vlastní kůži, jak to vypadalo v dobách, kdy ještě hardcore punk cenil zuby a nenechal se kastrovat komercí a hipsterstvím. Koneckonců poselství, který D.O.A. nesou, je v tuhle dobu vlastně aktuálnější než kdy dřív:
„Talk minus Action = 0“ – Prázdný kecy bez akce prostě nic neznamenaj.

Jako support se představí čím dál tím populárnější mělnická mladá krev The Oxx. Kluci vzali punk rock za ten nejgarážovější a nejšpinavější konec, za kterej mohli. A nezbývá než jim to věřit, dopít drink na baru a vrhnout se do kotle jako za mlada. Stojí to za to.

Předprodej v Bubnu a Rekomandu je zahájen za 280 vočí!
Pro přespolní možnost rezervovat lístky na klubbuben@gmail.com.

Kdy: 17.7.2016
Kde: Klub Buben, Myslíkova 8, Praha 2
Fb event

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com