Kids and Heroes
Lee Rocker – Night Train To Memphis
Danny 16/08/2012 CD, Recenze

Se Stray Cats jsem to měl podobně jako se Social D. Nepropadnul jsem jim hned, jak jsem je uslyšel, ale postupem času si mě získali a nepustili. Jejich vliv je nedozírný, bez nich by nebyl žádný revival rockabilly muziky a tím pádem žádný rozmach psychobilly, které by zůstalo jen výstřelkem nějakých Meteors. Z Briana Setzera se stal postupem času spíš pouťový seladon objíždějící se svým orchestrem rekreační letoviska (i když jeho deska Songs From Lonely Avenue mi vyrazila dech). Slim Jim Phantom si získal můj respekt kolaborací s Lemmym v uskupení The Headcat. Jen ten Lee Rocker s kontrabasem si stále jede tu svou. Vydal například skvělou desku Racin‘ The Devil a teď si nadělil pořádnou porci radosti v novince Night Train To Memphis.

V těch dvanácti písničkách je prý celý život Lee Rockera. Jedná se o deset coverů klasických rock’n’rollů, jedna pecka od Stray Cats a jeden nový song. Ve většině případů se s kontrabasem vyloženě mazlí, oproti originálům nabízí překvapivá aranžmá a ani bych se nedivil, kdyby si někteří mysleli, že ty skladby ještě nikdo nikdy před ním nehrál. Jednoznačně nejlíp na mě působí Wild Child – klasika od Johnny O’Keefa, které Lee Rocker vdechl nový život.

Skvěle si poradil i s Lonesome Tears od mého oblíbence Buddy Hollyho nebo se So Sad i All I have to Do Is Dream – oboje od Everly Brothers. Ani jediná vlastní Rockerova pecka Slap The Bass nepůsobí zle a dává zde čtyřem strunám co proto, abychom věděli, s kým že máme tu čest. Jako zjevení pak působí Tear In My Beer – původně od Hanka Williamse – doplněná o banjo a dobro. Zajímavostí je i fakt, že v titulní Night Train To Memphis backvokály obstarává Rockerova sestra Rosanne.

Už z nesmírně povedené fotky na obalu je jasné, že na téhle desce máme co dočinění s kontrabasovým králem. A jeho Night Train To Memphis se může směle rovnat kdejakému pokoutnému Best Of Rockabilly vol. XII.

Tracklist

01. Rockabilly Boogie
02. Night Train To Memphis
03. Slap The Bass
04. Twenty Flight Rock
05. Wild Child
06. Honey Don’t
07. That’s Alright Mama-Blue Moon
08. Tear In My Beer
09. Lonesome Tears
10. Built For Speed
11. So Sad
12. All I Have To Do Is Dream

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com