Kids and Heroes
Lebakko – Elävien Kuolleiden Yö
Martin Suicide 22/04/2015 LP, Recenze

Finští Lebakko jsou zpět s plnohodnotnou dlouhohrající deskou (ha, jaký to žargónový anachronismus), ta následuje po několika sedmipalcích a dvanáctipalci a vychází ve vlastní režii kapely.

Tak jak již naznačili předchozí desky, Lebakko se vezou na vlně, která propojuje kytary a tempa amerického post-hardcore college rocku s  jasně vytyčenou specifickou melodikou hudby své země, kde určujícím faktorem je využití rodného jazyka. Je to mix vpravdě funkční a vitální, který občas zní, jako byste smíchali Replacements a Gray MatterEppu Normaali a Ratsia. Celek se pak halí do zádumčivé post-punkové nálady s výraznými basovými linkami v podstatě dominujícími melodice. Ostatně ne nadarmo zní název desky v překladu „Noc oživlých mrtvol“, ač k death rockové sub žánrové škatulce má přeci jen ještě daleko. Názvy skladeb samozřejmě budete mít vůbec problém přelouskat a o správné výslovnosti se můžeme jen dohadovat, jenže to není na škodu věci, rocknroll je univerzální řeč, kráčející mimo limity dané srozumitelností jazyka, a navíc ta finština má zkrátka a dobře něco speciálního do sebe.

Elävien Kuolleiden Yö je kompaktní nahrávka se silnou atmosférou umocněnou nenapodobitelnou melodikou finštiny, a pokud člověka oslovují výše zmíněná klasická jména, rozhodně by tohle mohl být titul stojící za zaznamenání.

Info

Label: lebakko.bandcamp.com
Rok vydání: 2014

Tracklist
  1. Elävien Kuolleiden Yö
  2. Elää Ja Kuolla LPR:ssa
  3. Haluun Ampuu Päähäni Reiän
  4. Laulu Yleisönosaston Narisijoille
  5. Minun Horisonttini
  6. Betonimetsä
  7. Olen VVapaa
  8. Sisältäni Loukon Löysin
  9. Elämä On Mysteeri

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com