Kids and Heroes
Lebakko – Elävien Kuolleiden Yö
Martin Suicide 22/04/2015 LP, Recenze

Finští Lebakko jsou zpět s plnohodnotnou dlouhohrající deskou (ha, jaký to žargónový anachronismus), ta následuje po několika sedmipalcích a dvanáctipalci a vychází ve vlastní režii kapely.

Tak jak již naznačili předchozí desky, Lebakko se vezou na vlně, která propojuje kytary a tempa amerického post-hardcore college rocku s  jasně vytyčenou specifickou melodikou hudby své země, kde určujícím faktorem je využití rodného jazyka. Je to mix vpravdě funkční a vitální, který občas zní, jako byste smíchali Replacements a Gray MatterEppu Normaali a Ratsia. Celek se pak halí do zádumčivé post-punkové nálady s výraznými basovými linkami v podstatě dominujícími melodice. Ostatně ne nadarmo zní název desky v překladu „Noc oživlých mrtvol“, ač k death rockové sub žánrové škatulce má přeci jen ještě daleko. Názvy skladeb samozřejmě budete mít vůbec problém přelouskat a o správné výslovnosti se můžeme jen dohadovat, jenže to není na škodu věci, rocknroll je univerzální řeč, kráčející mimo limity dané srozumitelností jazyka, a navíc ta finština má zkrátka a dobře něco speciálního do sebe.

Elävien Kuolleiden Yö je kompaktní nahrávka se silnou atmosférou umocněnou nenapodobitelnou melodikou finštiny, a pokud člověka oslovují výše zmíněná klasická jména, rozhodně by tohle mohl být titul stojící za zaznamenání.

Info

Label: lebakko.bandcamp.com
Rok vydání: 2014

Tracklist
  1. Elävien Kuolleiden Yö
  2. Elää Ja Kuolla LPR:ssa
  3. Haluun Ampuu Päähäni Reiän
  4. Laulu Yleisönosaston Narisijoille
  5. Minun Horisonttini
  6. Betonimetsä
  7. Olen VVapaa
  8. Sisältäni Loukon Löysin
  9. Elämä On Mysteeri

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

O autorovi

Comments are closed.

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com