Kids and Heroes
Lazy Class – Hell of San Domingo
Misantroop 05/04/2016 CD, Recenze

Lazy Class jsou relativně novou krví z Varšavy. Na scéně se vyloupli v roce 2013 a následujícího roku světlo světa spatřil jejich první počin, EP Better Life. Hell Of San Domingo je mini album vydané v roce 2015 v digipack verzi pod Rebellion records.

EP obsahuje celkem devět songů, z čehož hymnu kapely (We Are) Lazy Class dvakrát, a to ve studiové a split variantě, kde se za mikrofonem objeví Mark z Booze & Glory. Zpěv je s výjimkou písně Stracone Pokolenie, kde zazní polština, všechen v angličtině. Hudebně jde o melodický streetpunk moderního střihu zahraný ve středním tempu. Klasická trojčlenná sestava na nás hned od počátku valí zpěvné singalongy a dává vědět, že v nejbližší době se budeme především bavit.

Lazy Class mi hodně připomínají třeba Old Firm Casuals nebo Booze & Glory, nejen zpěvem, který je podobný vokálu Marka, ale i evidentním ovlivněním polskou streetpunkovou školou. Nejvíc asi toto srovnání evokuje i to, že Lazy Class stejně jako Booze & Glory zpívají v angličtině.

Z desky trochu vyčnívá pomalejší a hymnická Voice Of Oi! s hardcore riffy a hromadnými refrény, kde zazní i klávesy. Jako hosté se na mini albu mihnou kromě již zmiňovaného Marka také Iglak, zpěvák z Bulbulators a Mroku z The Lunatics. Všechny songy na albu jsou originál od Lazy Class.

CD je potom ve verzi digipacku, kde najdete všechny texty, za což jsem vždycky vděčný. Kromě toho se v digipacku můžete dočíst, o čem je song Hell Of San Domingo a příběh polských legií, které na Napoleonův příkaz neúspěšně bojovaly v letech 1802 až 1804 na ostrově San Domingo proti vzpouře otroků.

Hell Of San Domingo je výborná deska a určitě dobrá volba pro fanoušky kapel, jako jsou Rude Pride, Bishops Green, City Saints nebo už zmíněných Old Firm Casuals či Booze & Glory. A pro vinyl fetišisty dodávám, že vyšla i ve vinyl verzi, takže není proč váhat nad pořízením do sbírky.

Info

Label: rebellionrecords.nl
Rok vydání: 2015

Tracklist

1. Got Your BAck
2. (We Are) Lazy Class
3. Voice Of Oi!
4. Gotta Find A Way
5.Hard Lesson
6. Hell Of San Domingo
7. Stracone Pokolenie
8. (We Are) Lazy Class (split version)
9. Divided & Conquered

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com