Kids and Heroes
Lay It On The Line – A Prelude To The Process
Tony Youngfield 24/03/2015 EP, Recenze

Akcemi nabitý březen vstoupil do své poslední, jarní třetiny, a aby toho nebylo málo, dostali jsme echo od kolegyně Katrin z německých Cityrat-Records, kteří mívají pod palcem turné kapel, jako jsou Hudson Falcons, Hounds & Harlots, Rat City Riot nebo i Pipes & Pints. Spolupracovali ale i s Born To Lose, Nowherebound, Radio Dead Ones či Frontkick. Přes crew ze Cityrat se člověk dozví o zajímavých novinkách, ke kterým by se jinak dostával jen obtížně. Z bohaté nabídky, jež k nám dorazila, jsme pro vás vybrali britskou hardcorovou kapelu Lay It On The Line, které vyšlo EP s názvem A Prelude To The Process.

Lay It On The Line pocházejí z Londýna a hrají melodický hardcore moderního střihu. Kapela byla založena v roce 2012 v jižním Londýně, od té doby stihla v původním složení vydat demo nahrávku Midnight In The Bellagio a EP A Lesson In Personal Finance (2012). Následovalo album Crowhurst a EP Vigilance (2013). Nahrávka Vigilance pojednává o svědkovi, který se objevil po vraždě Mary Jane Kellyové, poslední oběti slavného Jacka Rozparovače v londýnské čtvrti Whitechapel v roce 1888. K songu Petticoat Lane byl natočen videoklip. Kapela se poté odmlčela, nyní je však zpět v nové sestavě a s čerstvým materiálem. Devátého března vyšlo u cambridgeského labelu Aaahh!! Real Records pětipísňové EP s názvem A Prelude To The Process, po kterém by měla letos v létě následovat dlouhohrající deska Black Museum. EP je prvním materiálem skupiny od roku 2013, s novým line-upem a těžším zvukem, vyšlo na CD a elektronicky jako download, LP má vyjít na vinylu a také v download verzi.

A Prelude To The Process, jak už název napovídá, slouží jako úvod, předehra k albu Black Museum. Lay It On The Line nasypali pět songů, ze kterých čiší temná atmosféra na míle daleko – našlápnutý, na nic si nehrající, ale zároveň ambiciózní a dobře poslouchatelný hardcore, s mírně metalcorovými sklony, hutnými kytarami a drzými vokály. Tři pánové a jedna dáma sami sebe označují jako screamo/melodic hardcore, s čímž se dá celkem bez remcání souhlasit. Jako inspiraci uvádějí kromě hromady jiných například Modern Life Is War, Pennywise nebo Slayer. Jejich tvorba místy připomíná slavnější kolegy, jako jsou Being As An Ocean, Parkway Drive, Evergreen Terrace nebo floutci Hundredth, nicméně bez snahy kopírovat. Songy LIOTL jsou temné, kapela sama říká, že inspiraci čerpá z morbidních témat – ztráta blízkého člověka, smrt přítele, lidská krutost. Pokud se začtete do textů, slova členů skupiny si jen potvrdíte. Aktuální EP neslevuje ze zlověstných tónů, dalo by totiž označit jako „letmý pohled do fascinace kapely tajemným kultem“ – Církví Posledního soudu, která v sobě kombinuje prvky křesťanství a satanismu. Už názvy songů z nového alba člověku napoví – The Black Horseman, Suffer The Consequence nebo Scorched Earth Policy. Inspiraci okultismem ve spojení s hardcorem nebo metalcorem ale před Lay It On The Line využila například už kapela Integrity.

Info

Label: Aaahh!! Real Records

Rok vydání: 2015

Tracklist
  1. Laid Bare
  2. The Black Horseman
  3. We Made Our Hell
  4. Suffer The Consequence
  5. Scorched Earth Policy

O autorovi

Sometimes antisocial, always antifascist. Sailor of rock'n'roll since 2007, journalist since 2013. DJ Tony Looney Drill since 2018. You have no right to know anything more about me.

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com