Kids and Heroes
Launcher – Bone Saw
Martin Suicide 05/08/2020 LP, Recenze

Patrně největší překvapení, které obsahoval aktuální balíček novinek od Wanda Records, nese jméno Launcher. Kapela z Los Angeles, která měla na svém kontě dosud pouze demo kazetu a split EP na No Front Teeth, servíruje dvanáctinásobnou dávku jedovatých plivanců.

Od prvních tónů Launcher předvádějí nabroušený hardcore punk, který by se vyjímal mezi akvizicemi SST Records na počátku osmdesátých let. Je tu dominantně nabuzená basa a neurotické motivy plodící kytara, stejně jako do středních temp deklamující, lehce navztekaný, frackovský zpěv. Dokáži si představit, jak Lancher stojí na pódiu nějakého kalifornského klubu, vyplňujíc v sestavě koncertu mezeru mezi The Stains a Black Flag, ve kterých ještě zpívá Dez Cadena. Ale je rok 2020, jsme bezmála čtyři desetiletí od časů, do kterých jsem kapelu takto zapasoval. Tehdejší punk je relikt dávné minulosti, ale jeho energie a duch stále zjevně bloudí ulicemi Los Angeles, aby se čas od času vtělil do party postaviček, která v době jeho autentických divokých časů ještě nebyla na světě. Přesně to Launcher naplňují měrou vrchovatou, ačkoliv celkový zvuk má samozřejmě v zásadních atributech moderní vyznění, nebo přesněji, moderní retro vyznění.

Slabinou je absence silnějších chytlavých prvků, které tu v rozhašeném a syrově energickém celku výrazně chybí. Nejsou tu šablonovité „singalongy“ ani zpěvné refrény. Ty dílem efektně nahrazuje přebuzená neurotická naštvanost.

Info
Label: https://mailorder.wandarecords.de/
Rok vydání: 2020
Tracklist
1. Prime Time
2. Bone Saw
3. Fish Oil
4. Juice
5. Finger’s Crossed
6. Shrunken Head
7. Gene Simmons
8. Mixed Signals
9. T2 Judgement Day
10. Resident Evil
11. Juhnny Thunder’s Memorial Service
12. Jackpot
13. Lucky Star

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com