Kids and Heroes
Latex Squad – Latex Squad EP
Martin Suicide 02/11/2014 EP, Recenze

Wanda Records je již několik posledních let zárukou výborných punk desek a s každým dalším titulem se v tom jen a jen utvrzuji. Dalším z příkladů toho je EP Latex Squad, kapely, která vznikla v podstatě před několika měsíci.

EP obsahuje čtyři prvoplánově chytlavé songy, s čistou kytarou, vysekávající jeden potenciálně hitový rock ’n‘ rollový rif za druhým, bubenickými tempy ala Ramones a odrhovačkovými popěvky. Je to přesně ten trochu retardovaně primitivní punk, stavící na těch nejjednodušších melodiích, který mi učarovává od pradávna a jenž již od svých dětských let okouzluje všechny ty hledače obskurních punkových perel. Prolínají tu odkazy na dřevní evropský punk z počátků své éry i na o poznání modernější garážové punk kapely s powerpopovými melodickými podtóny. Především tu ale z každého tónu srší radost a bezprostřednost muzikantů. To doplňuje minimalistický, na kost ohlodaný zvuk garážového rázu.

Skladby jako The Pa(e)st Is Black či Powerwalk jsou hity na první dobrou, které mě dostaly prvním poslechem, a já si znovu a znovu říkám, že to nejkrásnější v hudbě se skrývá v té nejbanálnější jednoduchosti. Němečtí Latex Squad reprezentují přesně tohle i to, že rocknroll může být i po všech těch desítkách let něčím víc než rádoby sofistikovanou a bezobsažnou nudou. Co víc si ještě přát.

Info

Label: wandarecords.de
Rok vydání: 2014

Tracklist
  1. Blackbird
  2. The Pa(e)st Is Black
  3. Powerwalk
  4. Love Letter (From The Eastern Front)

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com