Kids and Heroes
Lambs – Lambs
Martin Suicide 25/08/2013 EP, Recenze

Nenápadný sedmipalec z dílny Contraszt! Records, zabalený v hezky vypadajícím sítotiskovém obalu. Deska, jakou snadno přehlédnete v distro boxech nacpaných přemírou desek, vycházejících v dnešní době, ovšem pokud vás baví zajímavý punk, byla by to chyba. Němečtí Lambs totiž na této desce předvádějí překvapivě silnou kombinaci melancholie, silných kytarových nápadů a punkového zpěvu v jejich rodném jazyce.

Je to deska, která mě až překvapivě dostala, Lambs totiž zní jako mix Idle Hands s nějakým německým punkem, pocházejícím z půle osmdesátých let a produkce třeba Weird System Records. Mísí v sobě načuřenost spolu s melodikou a jde jim to víc než dobře. Ostatně je to přesně typ hudební nálady, do které se dokáži vžít víc než dobře a rozhodně mi je blíž než nějaké rozjuchané odrhovačky. Jinými slovy v šestici písní do sebe prostupují odkazy na klasický německý punk s těmi na neméně klasický ponurý sound kapel z Portlandu, ovšem v časech, kdy toto město bylo opravdovým „Doomtownem“, jak zpívali legendární Wipers, nikoliv módním hnízdem hipsterů.

Co víc dodávat, pokud vás baví punk mající melodii, aniž by byl zároveň popem, Lambs by vás mohli oslovit, tak jako se jim to podařilo v mém případě.

Info

Label: Contraszt! Records
Rok vydání: 2013

Tracklist
  1. Keine Frage
  2. Punk Mit Siggi
  3. Ziehzeit: 8-10 Minuten
  4. Strukturfunktion
  5. Plus/Minus
  6. Old Men

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com