Kids and Heroes
La Flingue – Sticky-Sick Zéro-Six
Martin Suicide 23/10/2018 LP, Recenze

La Flingue jsou pohrobky dnes již do značné míry legendárních HatePinks, kteří okouzlovali publikum stejně chytlavým punkem jako třeba The Briefs, ovšem doplněným o francouzský šarm a nadhled, spolu s poctivým dávkováním stimulačních drog. Nicméně v sestavě najdete členy dalších neméně zajímavých jmen jako Irritones, Sunsick, Aggravation nebo Gasolheads.

Sticky-Sick Zero-Six servíruje šestici skladeb, které si pohrávají s vintage rocknrollem, punkem a garage rockem, takže výsledek zní jako ve francouzštině nazpívaný kříženec raných The Hives a The Briefs. Právě ona francouzština je tu klíčovým katalyzátorem, posouvajícím La Flingue o další krůček do sfér osobitosti, při použití dávno ozkoušených rockových standardů. Je to jazyk, jenž má v rockové hudbě nezpochybnitelné kouzlo, a to se zde opět potvrzuje. Ale rodný jazyk tu není ve výhradním zastoupení, pánové hned v druhé skladbě s nemenším šarmem vysekávají text v němčině, což opakují i v písni následující. Ve čtvrté Un Flingue Dans La Poche si pak s nemenší přirozeností pohrávají s angličtinou.

Projev kapely je punkově frackovský, evokující pocit, že každé ze slov zpěvák deklamuje se vztyčeným prostředníčkem. Přirozeně tím oživují revolučně rebelantský náboj sedmdesátkového punku, aniž by se o nich dalo mluvit jako o retro kapele. Celá deska působí jako šestinásobná lekce jednoduché krásy přímočarého a nevypulírovaného rocknrollu. Pánové z Marseille dokáží čerpat z klasiků a dát obalu svůj vlastní obsah, a to dokazují každým odehraným taktem.

Info
Label: www.wandarecords.de
Rok vydání: 2018
Tracklist
1. Quartiers Nord
2. Die Puppe Aus‘79
3. Tischtennis Junk Klub
4. Un Flingue Dans La Poche
5. Mauvaise Limonade
6. Seconde Gachette

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com